Тернопільщина у пошуках морського вовка

На Тернопіллі шукатимуть своїх Нахімових. Губернатор області Валентин Хоптян дав доручення управлінню освіти Тернопільської облдержадміністрації, спільно із Тернопільським обласним військовим комісаріатом, провести кампанію, спрямовану на інформування місцевих школярів про можливість навчатися у Севастопольському військово-морському ліцеї. Про це він повідомив начальника цього навчального закладу капітана першого рангу Ігора Колежнюка під час зустрічі, яка відбулася у Тернополі напередодні Різдва.

– Нещодавно я зустрічався із Міністром оборони України Михайлом Єжелем та обговорив із ним шляхи подальшого співробітництва між військовим відомством та Тернопільською областю. Ми дійшли згоди, що наш регіон, ще більш плідно співпрацюватиме із Військово-Морськими Силами української армії, до складу яких входить чотири бойових кораблі, котрі названі на честь населених пунктів Тернопільщини. Шефська допомога над Збройними Силами України, на якій постійно наголошує Президент України, має втілитися не тільки матеріальними засобами, але й людськими ресурсами, у тому числі й у військово-морський ліцей, – наголосив Голова Тернопільської обласної держвавної адміністрації Валентин Хоптян.

Керівник області зазначив, що мешканці Тернопілля уважно слідкують за успіхами екіпажу корвету «Тернопіль», який нещодавно завершив несення бойової служби у Середземному морі в рамках антитерористичної операції НАТО «Активні зусилля», а також за новинами про морське водолазне судно «Почаїв», пожежний катер «Борщів» та рятувально-буксирне судно «Кременець».

У свою чергу капітан першого рангу Ігор Колежнюк запевнив Губернатора Тернопільщини, що колектив фахівців військово-морського ліцею робить все можливе, аби підготувати молодь, з усіх куточків нашої держави, до вступу в академію Військово-Морських Сил, яка в подальшому стане гідною зміною теперішнього покоління військово-морських офіцерів.

Варто зазначити, що начальник військово-морського ліцею прибув на Тернопільщину вперше. Так би мовити, пішов у розвідку разом із декількома ліцеїстами-севастопольцями на запрошення вихованців Коропецького ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою. У стінах двох військових ліцеїв із Криму та Тернопілля вважають, що цей візит стане запорукою налагодження тіснішої співпраці, між специфічними навчальними закладами двох регіонів України, які спеціалізуються на військово-патріотичному вихованні молоді. Гості з Севастополя оселилися в родинах коропецьких ліцеїстів, де ознайомилися з усіма тонкощами й особливостями святкування на Західній Україні Різдвяних свят. Зокрема, на Святвечір вони скуштували смачної куті, а на Різдво пішли до церкви на святкове Богослужіння. Крім того, вони мали змогу побачити різдвяні вертепи та разом із своїми колегами з Коропця одівши вишиванки подаровані ліцеїстам-севастопольцям Головою Тернопільської облдержадміністрації колядували.

Гасло, яке об’єднує Україну: «Схід і Захід разом» військові ліцеїсти втілили у життя на практиці.

– Ми відроджуємо призабуту традицію запрошувати на свята в Галичину дітей зі Сходу та Півдня України, – зізнався начальник Коропецького ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою полковник Василь Процик.

Про те що у двох ліцеїв наміри подружитися надовго свідчить той факт, що влітку з візитом-відповіддю ліцеїсти з Тернопілля відвідають Севастополь, де відпочиватимуть й оздоровлюватимуться, а також ознайомляться із навчальним процесом своїх кримських колег.

Василь Лабай

Фото автора

На фото: Губернатор Тернопільщини Валентин Хоптян під час зустрічі з вихованцями Севастопольського військово-морського ліцею демонструє серйозність намірів влади щодо співпраці

Коментарі вимкнені.