Тернопільські міліціонери граються в операцію “ялинка”

З наближенням Новорічних і Різдвяних свят тернопільські міліціонери посилили контроль за недопущенням самовільних вирубок та безконтрольним перевезенням хвойних дерев. З цією метою міліціонери організовують спеціальні рейди, проводять перевірки ринків. В обласному центрі та районах маршрути патрулів наближено до парків та заповідників.

Ще на початку грудня в області були створені більше півсотні спеціальних постів для відслідковування ситуації у лісових угіддях та на автошляхах. До них увійшли не тільки працівники міліції, а й співробітники державної екологічної інспекції, громадські інспектори з охорони довкілля . Це допомагає застерегти від масового нищення зелених красунь, оперативно виявляти порушників.

Напередодні Нового року до однієї з таких рейдових бригад приєдналися тернопільські журналісти. Вони патрулювали на автошляхах поблизу лісових масивів у районах області. Правоохоронці зупиняли вантажівки, які везли хвойні дерева. Більшість водіїв представляли необхідні документи на перевезення дерев, на яких було клеймо. Цього дня учасники рейдової бригади переконалися, що хвойні деревця везуть легалізовано, виростивши спеціально для продажу в лісогосподарських підприємствах. Але було чимало дрібних порушників, які замахнулися на зелені красуні. Для прикладу, у райцентрі Ланівці міліціонери зупинили автомобіль марки «САЗ-3507». Місцевий житель віз п’ять ялинок без будь-яких підтверджуючих документів.

Ще декількох порушників, які самовільно рубали дерева, міліціонери притягнули до адміністративної відповідальності. Окрім штрафних санкцій порушники повинні будуть відшкодувати ще й збитки, завдані навколишньому природному середовищу. Один із таких любителів самовільної вирубки ялинки у лісі змушений буде відшкодувати майже тисячу гривень.

Деревця рубають не тільки у лісових масивах, а й у населених пунктах. Одному із таких затриманих порушників доведеться відшкодувати понад вісімсот гривень та ще й оплатити штраф. До слова, у грудні-січні за подібну шкоду, завдану самовільним вирубуванням, штрафи визначають відповідно до віку дерев. За зрізані красуні, які не досягли 41 року, відшкодування збільшили утричі.

Не забувають міліціонери й про охорону ялинок у заповідних зонах. Так у Гримайлові Гусятинського району дільничні інспектори міліції затримали двох зловмисників, які зрубали трьохметрову голубу ялинку у природному заповіднику «Медобори». 26-річному чоловікові допомагала знищити деревце неповнолітня дівчина. Окрім обов’язкової плати, чоловікові доведеться заплатити ще й за адміністративне стягнення, визначене судом.

Загалом під час оперативних заходів правоохоронці перевірили понад триста одиниць автотранспорту. На даний час за адміністративні правопорушення, пов’язані з вирубкою та реалізацією хвойних дерев, співробітники міліції затримали 16 порушників. Усіх їх притягнуто до відповідальності. Операція триває, –    повідомляє ВЗГ УМВС України в Тернопільській області.

Коментарі вимкнені.