Тернопільський школяр має 700 старовинних монет

Захоплення нумізматів перейняв від свого дідуся, розповідає тринадцятирічний Віктор Рудак. Наразі у його колекції вже 700 монет, – пише газета “20 хвилин“.

Найстаріша – австрійська, 1813 року випуску.

– Збираючи монети, я все більше дізнаюся з історії різних країн, – розповідає хлопець. – Найбільше боюся втратити свої альбоми. Адже хочу їх зберегти та передати своїм нащадкам.

Рік тому Віктор отримав у спадок від свого діда 400 монет різних часів з Америки та Європи. Із того часу юному тернополянину вдалося назбирати ще багато раритетів.

– Нещодавно проводили генеральне пибирання у мого дядька, – продовжує він. – Серед старих речей знайшов австрійську монету початку ХІХ століття. Наразі вона – найбільша знахідка моєї колекції.

Щонеділі школяр відвідує збори нумізматів в Українській гімназії. Там, каже, можна купити й обмінятися речами. Для дорогих монет він ще не має достатно фнансів. Тому в середньому витрачає на одну штуку 25 грн. Поповнювати колекцію допомагають також однокласники, котрі приносять Віктору домашні знахідки.

– Батьки подарували мені на день народження п’ятигривневу монету, за східним календарем року Кота, – захоплено говорить він. – Вона зовсім нова, 2011 року випуску.

Наразі у юнака є три колекційні альбоми, які він, як зіницю ока, зберігає на полиці у своїй кімнаті. У найближчий час планує заповнити ще один альбом на 340 монет.

– Раніше я збирав наклейки, – додає Віктор. – Але, порівняно з нумізматикою, то було мимовільним захопленням. Цю ж справу планую продовжувати. І, якщо все буде добре, хочу, щоб вона стала нашою сімейною традицією.

Окрім колекціонування, тернополянин любить читати книги. Творів шкільної програми навіть не враховує. Запевняє, що то само собою. У вільний час він бере в руки пригодницьку, фантастичну, історичну літератури… і читає. До речі, місяць тому Віктор отримав почесне звання “найкращого читача області”.

– Я люблю й українські, і зарубіжні твори, – продовжує він. – Останнім часом “підсів” на Василя Шкляра.

Проте ні великим нумізматом, ні науковцем школяр не планує бути. Мріє стати військовим. Десантником бути, за його словами, не тільки модно. Це – справжня чоловіча професія, яка є виявом мужності та великої сили духу.

Коментарі вимкнені.