«Називний відмінок»: «Ми попсовики, але спокійно самі про себе це кажемо»

Шість років тому тернополянин, тоді ще студент ТНЕУ, Віталій Кічак вирішив створити музичний гурт. Через спільних знайомих хлопець знайшов для групи вокалістку, а згодом і дружину для себе — Оксану Балуцьку. Так і створився «Називний відмінок» — сімейне хобі Оксани й Віталика. Вже через декілька місяців після створення в групи була доволі пристойна музична програма. А за півроку «Називний відмінок» записав перші пісні.

«Називний  відмінок»— Хто є учасником вашого колективу?

Оксана: — Основним складом наразі є ми з Віталиком, а також Максим Кульчицький (ударні), Сергій Лещук (бас-гітара) і Андрій Локотош (гармоніка). Шукаємо клавішника. Останнім часом часто виступаємо акустично. Цей формат нам дуже подобається, адже таким чином можна просто взяти гітару і йти виступати, бо не важливо — є апаратура чи ні. Ми стали мобільніші. Це великий плюс. У нас немає дуже активної музичної діяльності, ми не так часто виступаємо. Я працюю, Віталик працює, в кожного по-різному виходить знайти вільний час для музики. Дуже важко зібратися всім складом одночасно.

— Хто у вас пише пісні, музику?

Віталик: — І музику, і пісні створюємо я та Оксана спільними зусиллями. Тобто в нас немає такого, щоб хтось один повністю взяв і зробив якусь композицію. Ми допомагаємо одне одному, в мене одна ідея, в Оксани інша. Так усе й створюється.

— Ви брали участь у «Червоній руті»?

Оксана: — Сталось так, що ми не встигли на відбірковий тур у Тернополі, але дуже хотіли виступити на фестивалі. Тоді наш басист розповів, що в нього у Франківську є знайома, яка може влаштувати нам виступ на «Червоній руті» від міста Надвірної. Ми погодилися. Коли на концерті настала наша черга виступати й ведучі оголосили: «Гурт «Називний відмінок» — місто Надвірна», то в залі вибухнуло «Ура-а-а-а!!!», потім аплодисменти, крики, шум. З’ясувалося, що з Надвірної прибуло багато народу й люди подумали, що ми справді від їхнього міста виступаємо. Ця підтримка не була зайва. Хоч у фінал не пройшли. Потім виступали на «Червоній руті» в Тернополі. Проте перший раз запам’ятався назавжди.

— Як би ви охарактеризували стиль, у якому граєте?

Віталик: — Ми попсовики. Чомусь усі бояться таке визнавати, але ми спокійно самі про себе це кажемо. Ми граємо мелодійну, спокійну музику. Колись намагалися більше драйвувати, але з часом це відійшло.

— Як ви оцінюєте сьогоднішню музичну ситуацію в Тернополі?

Віталик: — У місті дуже багато цікавих гуртів, є з чого вибрати. Також є багато місць, де можна виступати. І це дуже добре. Раніше хоч гурти і створювалися, репетирували, але виступати їм не було де. Особливо це стосується таких гуртів як ми — акустичного, напівакустичного легкого напрямку. Організовували, правда, «висадки», але там здебільшого грали важку музику. А тепер клубів, барів — скільки хочеш, тільки ходи і виступай, аби було бажання.

Оксана: — Багато гуртів активно розпочинають свою діяльність, а вже через якийсь час розпадаються. Варто відзначити й те, що в Тернополі один музикант може грати в кількох гуртах, тому виходить, що гуртів у нас більше, ніж музикантів.

— Які найближчі плани в «Називного відмінка»?

Оксана: — Працюємо над альбомом, уже записали кілька пісень.

Розмовляла Інеса ГОЛОЯД, “Вільне життя

Коментарі вимкнені.