За підпис чиновниця вимагала 3 тисячі хабара

хабарСвій підпис на проекті землеустрою щодо відведення земельної ділянки одна з чиновниць управління земельних ресурсів Монастириського району оцінила у три тисячі гривень.

До керівниці із проханням виготовити необхідну документацію для узаконення рішення про виділення земельної ділянки звернувся приватний підприємець. Одна з сільських рад району надала чоловікові для користування та ведення господарства півтора гектара земельних угідь. Щоб стати повноправним власником, підприємець повинен був виготовити проект землеустрою і погодити його у районному управлінні земельних ресурсів. Здавалося, усе позаду – є рішення сільради, виготовлений проект, тільки підпис керівництва управління поставити – і можна господарювати на землі. Чиновниця, чий підпис мав красуватися на документі, вирішила поторгуватися за надані їй державою повноваження. Вона завірить проект за умови, якщо отримає три тисячі гривень, – принаймні, про це службовець відкрито натякнула підприємцеві. Давати задній хід чоловікові вже не було куди, адже стільки зроблено заради того, щоб отримати земельний пай.
Через декілька днів зустріч відбулася. Тільки побачивши на робочому столі потрібну суму, держслужбовець вдарила печатку та розмашисто поставила на документі підпис. Але гонор чиновниці змінився на страх, щойно до робочого кабінету зайшли співробітники обласного управління боротьби з економічною злочинністю. Зловмисницю взяли на гарячому. Під час особистого огляду були вилучені гроші, що стали предметом хабара.
На даний час проти затриманої порушено кримінальну справу за частиною другою статті 368 Кримінального Кодексу України – отримання хабара службовою особою.

Коментарі вимкнені.