Парковки у Тернополі залишаються платними
Кабінет Міністрів України ще у грудні 2009 року затвердив нові правила паркування автомобілів. Відповідно до них майданчики для платного паркування обов’язково мають бути обладнані паркувальними автоматами з розрахунку не менше як один автомат на 10 місць для паркування. А ще на платних парковках мають бути встановлені автоматичні в’їзні та виїзні термінали. Саме так мало бути вже з першого квітня цього року. Але сьогодні у Тернополі паркувальні автомати не встановлені, але платити за паркування потрібно. У Тернопільській міськраді кажуть, поки у місті змін на платних парковках немає. Міськрада оголосила конкурс для паркувальників, аби вже якнайшвидше привести парковки міста у відповідність до закону.
Діяльність парковок регулюються двома законами: постановою Кабінету Міністрів та Податковим Кодексом України. Згідно з Податковим Кодексом паркувальники щомісяця сплачують за площу під паркування автівок. Ці гроші надходять до міського бюджету.
– Я вважаю, що сьогодні є таке правове непорозуміння. Постанова говорить, що це має бути. Зрозуміло, що парковщик фізично, тобто фінансово не може в такі короткі терміни це питання вирішити і навіть технічно. Значить в силі є і Податковий Кодекс. Його ніхто не відміняв. Парковщика зобов’язують здійснювати плату, – розповів ТВ-4 начальник управління транспорту, комунікацій та зв’язку Тернопільської міськради Ігор МЕДИНСЬКИЙ.
Лише паркоматів у Тернополі потрібно не менше двох десятків. Вартість одного автомата для паркування тридцять п’ять – сорок тисяч гривень, розповідає начальник управління транспорту. Тож у Тернополі шукатимуть підприємства, які захочуть стати паркувальниками і зможуть інвестувати, обладнавши місця для паркування усім необхідним. У Тернополі оголосили відповідний конкурс. Повідомлення про це опублікували минулого тижня у газеті міської ради. На проведення конкурсу, за словами Ігоря Мединського, аби дотриматися усіх вимог законодавства, піде близько двох місяців. У договорі між міськрадою та паркувальником одним із пунктів буде встановлення апарату для паркування та в’їзні і виїзні термінали. Але і зараз, навіть без паркоматів, тернополяни за залишине авто платитимуть.
– Якщо діє теж Податковий Кодекс, який говорить, що також сплата має поступати у встановлених розмірах, то вона повинна поступати звідкілясь. І я б хотів, щоб на цьому не дуже ми шпекулювали. Я розумію всі тонкощі речей, не дуже шпекулювали, бо все ж таки це є одне із джерел наповнення місцевого бюджету, – каже Ігор МЕДИНСЬКИЙ.
Ми не можемо зробити такого кроку, щоби кошти, які мають поступати у бюджет, то вони не поступали.
Сьогодні у Тернополі є близько восьмисот – дев’ятсот платних місць для паркування автівок. Ціна залишається незмінною. Зараз це в середньому дві гривні в годину за легковий автомобіль.
Зрозуміло, що парковщик фізично, тобто фінансово не може в такі короткі терміни це питання вирішити і навіть технічно. Значить в силі є і Податковий Кодекс. Його ніхто не відміняв. Парковщика зобов’язують здійснювати плату, – розповів ТВ-4 начальник управління транспорту, комунікацій та зв’язку Тернопільської міськради Ігор МЕДИНСЬКИЙ.
а три роки ви шо робили? крали ті гроші на ліво і на право. Не платити Вам взагалі нічо і на палю. Тварини!