Перемога! Тернопіль проти прийняття проекту закону Ківалова-Колісніченка

Тернопільська обласна рада (78 голосами-за) прийняла звернення до Президента, Верховної Ради України та Обласних рад щодо недопущення прийняття проекту закону Ківалова-Колісніченка!

14 червня, депутати Тернопільської обласної ради першим у порядку денного розглянули мовне питання, але одразу рішення прийнято не було.

Відомо, що багатьох депутатів різних рівнів та й громаду Україну, збурило прийняття в першому читанні провокаційного законопроекту «Про засади державної мовної політики» (автори – Ківалов, Калісніченко), який розширює повноваження російської мови на території України.

Одразу три проекти звернення Тернопільської обласної ради до Верховної Ради було подано на розгляд депутатів – від ВО «Свободи» (автор – Олег Сиротюк), спільне «Нашої України» (Володимир Чубатий), УНП (Віталій Шафранський і Володимир Болєщук) та позафракційного Степана Барна, Партії регіонів (автор – Павло Федик).

Жоден з проектів підтримки не набрав, а тому під час роботи сесії у фойє обласної ради зібрано авторів усіх звернень, які мають вийти на спільне звернення (також кожна фракція запропонувала по одному представнику в редакційну комісію). Хоча вже зараз можна говорити, що спільним буде зверненням запропоноване «Свободою», УНП та «Нашої Україною», але разом з тим, можна на 100% говорити, що воно не набере більшість голосів і прийняте, очевидно, не буде.

Зазначимо, що головною лінією звернень проходять наступні фрази: «Депутатам Верховної Ради пропонується не голосувати з цей закон у другому читанні, а у разі ухвалення – вотування його президентом Віктором Януковичем», – пише “Номер Один”.

Коментарі вимкнені.