У Кременці за скоєне вбивство… відпустили на волю

“Звільнити з-під варти із зали апеляційного суду негайно” — таку ухвалу виніс суддя апеляційного суду Тернопільської області на користь уродженця райцентру Кременець, який вбив людину.
Події, про які йтиме мова, сталися більше десятка років тому. На перший погляд банальна ситуація, що мала місце 9 жовтня 1999 року, призвела до непоправної трагедії.
Все розпочалося з того, що чоловік, назвемо його громадянин Н., добряче «прийняв на душу». Перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння, почав дебоширити у під’їзді свого будинку. На шум вийшов чоловік із сусідньої квартири і намагався заспокоїти хулігана. Проте випивака кинувся на нього з кулаками і так жорстоко побив, що той потрапив до реанімації. Але виявилися безсилими проти його важких травм — постраждалий помер.
«Не знаючи, що своїми діями спричинив смерть людини і проти нього може бути порушено кримінальну справу, громадянин Н. поїхав на заробітки до Польщі, — розповідає прес-секретар апеляційного суду Тернопільської області Людмила Залецька. — Лише після того була винесена постанова про притягнення його в якості обвинуваченого та оголошення розшуку. Безліч разів попереднє слідство по кримінальній справі зупинялося та відновлювалося до встановлення місця знаходження обвинуваченого громадянина Н.»
Коли минуло 11 років, лише тоді чоловік, якого затримали на території Польщі, дізнався, що проти нього порушена кримінальна справа.
«Згідно матеріалів кримінальної справи та пояснень засудженого Н. в суді апеляційної інстанції, він не переховувався від досудового слідства України, адже не знав, що за наслідками конфлікту 1999 року відносно нього була порушена кримінальна справа, — зазначає Людмила Залецька. — Не знав також і того, що розшукується правоохоронними органами України. Це підтверджується тим, що він неодноразово у 2000 та 2001 роках перебував на Україні та в Республіці Білорусь, що підтверджується візами у його закордонному паспорті».
Відповідно до вимог ст.48 КК України (в редакції 1960 року) особа не може бути притягнута до кримінальної відповідальності, якщо з дня скоєння нею злочину минуло 10 років, за який згідно закону може бути призначено більш суворе покарання, ніж позбавлення волі строком на п’ять років (п.4 ч.1 ст.48 КК У). Відтак у зв’язку із закінченням строків давності апеляційний суд скасував обвинувальний вирок і закривав провадження у справі.

Коментарі вимкнені.