Почаївську Лавру хочуть віддати Москві

Верховна рада знову повернулася до питання приватизації Почаївської лаври, 23 липня, до Серкретаріату парламенту внесено Проект постанови 4271а-1 «Про відновлення права власності та повернення комплексу будівель (споруд) Почаївської Свято-Успенської Лаври її законному власнику – релігійній громаді чоловічого монастиря Почаївської Свято-Успенської Лаври».  Що прикметно, що в час коли в Україні йде боротьба з московської навалою, група депутатів (Мірошниченко Ю.Р., Шенцев Д.О. , Шипко А.Ф., Пехов В.А., Смітюх Г.Є., Тедеєв Е.С. ), хоч і регіоналів, та все ж Українського парламенту, хочуть віддати Українську святиню, історико-культурну пам’ятку московському патріархату УПЦ, священнослужителі якого переховували в стінах храмів терористів на Донеччині.

Проект постанови пройшов погодження в комітетах Верховної Ради, зокрема: Комітеті з питань культури і духовності (очолює «заукраїнець» Вячеслав Кириленко), Комітеті з питань бюджету (очолює Євгеній Гєллєр, ставленик Рината Ахметова) та Комітеті з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією (очолює «ударівець» Віктор Чумак). Як не дивно, але питання щодо власника Почаївської Лаври поставало вже неодноразово, однак воно завжди супроводжувалося публічними дискусіями і протистоянням між депутатами-опонентами. Цього ж разу рішення ухвалюється «по тихому».

Нетипово успішне погодження в комітетах проекту пов’язують із візитами у столицю настоятеля Почаївської Свято-Успенської лаври митрополита Володимира. Так, особи з числа оточення голів депутатських фракцій стверджують, що, перебуваючи у Києві протягом 21-23 липня, митрополит провів низку зустрічей із народними обранцями та представниками впливових політичних кіл з якими встановлював домовленості щодо лобіювання вищезазначеного законопроекту.

Реально

Коментарі вимкнені.