«Се Борднетце-Україна» має тернополян за рабів?

Мізерна зарплата – за нелюдські умови праці. На багатьох вітчизняних заводах керівники платять своїм працівникам недостойну зарплату. На Тернопільщині одне із таких підприємств – «Се Борднетце-Україна». Аби заробити, люди батрачать по кілька змін поспіль.

Про це тернополяни масово пишуть у соціальних мережах та спеціальних групах обговорення.

«Це підприємство варто було назвати не «Се Борднетце-Україна»», а «Освенцим-Україна», бо це дійсно концлагер. Такого хамства, невихованості я ще ніде не зустрічав. Впевнений воно довго не проіснує, тому що так знущатися з людей просто не можна. Чого лише вартий обід тривалістю в 20 хвилин?!! Фактично відсутня профспілка. Декілька разів бачив, як люди після змін просто непритомніли прямо біля таблиць з розкладом», – пише у відгуках про підприємство «Се Борднетце-Україна» тернополянин Віталій.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Се Борднетце-Україна» входить до концерну Sumitomo Electric Bordnetze – провідного світового виробника кабельної продукції з німецькими та японськими інвестиціями. На Тернопіллі цю роботу називають по-простому – «мотання дротиків».

Тернополянин Роман з підприємтсва звільнився 2 місяці тому. Тепер готується їхати до Польщі на заробітки.

«Я працював більше року в складському приміщенні. Щодня розвантажував і завантажував фури. І платили мені за це все – всього лише 3,2 тисячі гривень. Дружина у декреті, за ці кошти я сім’ю не можу утримувати і ще й платити за комуналку. Вирішив звільнитися, тепер шукаю ліпшої перспективи, де більше платять. Можливо, поїду до Польщі», – розповідає  колишній працівник «Се Борднетце-Україна» Роман.

Люди, які годинами стоять за станками і намотують дроти для автомобільного виробництва,  отримують від 5-ти до 7-ми тисяч гривень. За ту ж роботу у Польщі, українці на руки мають 15-20 тисяч.

«У Польщу на заводи зараз забирають українців. Платять там 12 злотих на годину. Хай попрацюють люди, але мають до 20 тисяч гривень в місяць», – говорить тернополянин Андрій.

Від коментарів на камеру керівництво «Се Борднетце-Україна» відмовилося. Лише телефоном повідомили, що інтерв’ю наразі не має кому давати, бо всі зайняті на виробництві.

Тим часом, місцеві чиновники, та й що там, навіть сам Президент України не можуть не натішитися іноземними інвестиціями на Тернопільщині. Півроку тому Петро Порошенко відвідав  «Се Борднетце-Україна».

«Ваше підприємство, як на мене, є дуже символічним. Цей символ виглядає в тому, що ми отримуємо нарешті безперешкодний доступ на ринки країн Європейського Союзу», – сказав Президент України Петро Порошенко при зустрічі з працівниками «Бортнеце». При тому Гарант заявив, що українці для інвесторів – дешева робоча сила.

«Ми на сьогоднішній день виграємо конкуренцію з аналогічними виробництвами, які розташовані в Румунії, Болгарії. Чому? Бо українці краще працюють».

«Се Борднетце-Україна» свій товар збуває на світовий ринок за світовими цінами, проте про своїх працівників забуває. Такою «економією» коштів грішать чи не всі потужні підприємства.

 

-1 thoughts on “«Се Борднетце-Україна» має тернополян за рабів?

  • 16:22 | 21.10.2016 о 16:22
    Permalink

    на жаль це гірка правда !!! сама працювала там здоровя просто не позволяє там працювати. Це справді рабство!! Підприємство користується дешевою робочою силою,возять людей з сіл на роботу і за рахунок цих людей виграють. Страшне безробіття в нас, нема де заробити і люди терплять це. Треба щоб люди повстали і покінчити з цим безпределом але наші українці такі є всюди терплять а хто не може терпіти, той розраховується тай по-всьому. Весь час набирають людей ,реклама в тролейбусі ,газетах.Якби там було добре працювати, то в Тернополі досить багато людей безробітніх є і готові заробити гроші,але там неможливо.

Коментарі вимкнені.