Сергію Надалу Петро Порошенко «не указ»

Міськрада не хоче ділитись інформацією, як і кому роздавала землю за останніх три роки. А запити від облдержадміністрації щодо своєї діяльності вважає втручанням в роботу органів місцевого самоврядування.

Відтак за допомогою облдержадміністрація передала справу правоохоронцям. Чи буде результат – покаже час.

Такий висновок напрошується після брифінгу першого заступника голови ОДА Івана Крисака, який провели 21 липня.

– На початку року до нас прийшло звернення від громадських організацій, – каже Іван Крисак. – Воно повернулось аж від президента. У ньому громадські організації звертаються з проханням розібратись, на їхню думку, із незаконними діями посадових осіб Тернопільської міськради щодо надання земельних ділянок комунальним підприємствам. Ділянки переходять в розпорядження, у підпорядкування комунальним підприємствам, а з часом ті знаходять інвестора і передають дану землю інвестору під будівництво. Проходить час, комунальне підприємство, отримавши на своїй ділянці новозбудований об’єкт, отримує і землю. Найбільше турбує активістів те, що ці землі передаються не на конкурсних умовах.
Так, за словами пана Крисака, активістів турбує те, що землю передають комунальним підприємствам тільки на основі рішень і в результаті підприємство платить земельний податок 1%. Мало які підприємства сплачують ще оренду в сумі 3%. Тож громадські організації вважають, що місто за таких умов та схем передачі втратило десятки, а за деякими розрахунками – і сотні млн грн. Така ситуація власне і спонукала активістів звертатись з проханням перевірити, вивчити підняте ними питання, з’ясувати наскільки законні дії міськради.

– Скажу відверто, я був на той час виконувачем обов’язків голови ОДА, я створив робочу групу, комісію, головою комісії назначив Харченка, – додає пан Крисак. – Протягом двох-трьох днів отримав завдання з адміністрації президента – очолити самому цю комісію. Оскільки питання – резонансне, громадські організації посилаються на великі площі. Зісилаються на те, що протягом трьох років було передано 59 га землі, більше як 70 ділянок. Зісилаються на те, що 85 га земель паркової зони якби щезло з карти Тернополя. Якимось чином забудовані і передані приватним інвесторам. Мабуть, все це призвело до виникнення бажання адміністрації президента глибше і серйозніше вивчити це питання.

Комісія щодо піднятих активістами питань почала працювати у лютому. До роботи комісії були залучені земельники, архітектура, самі зголосились слідчі Управління МВС в області, обласна прокуратура.

– Звернулись до міськради, щоби вони надали нам інформацію, відповідні документи для аналізу, – продовжує перший заступник голови ОДА. – Міськрада, дотримуючи букви закону, один місяць після звернення, дає відповідь, зісилається на те, що не правильно, не чітко сформульовані запитання. І говорить проте, що органи центральної влади в лиці ОДА не мають права втручатись в діяльність органів місцевого самоврядування. Формулюємо ми інше звернення, робимо запити так, якби вони хотіли. Проходить місяць – і та сама ситуація, те ж саме формулювання, що ми втручаємось в їхню діяльність.

Таку ж відповідь отримала комісія і на третє звернення. Відтак, звернення від активістів не вдавалось нормально розглянути і вивчити підняті ними питання. Тож у червні, за словами пана Крисака, комісія знову зібралась і вирішила передати цю справу в органи внутрішніх справ. Це невдовзі і було зроблено.

– На сьогодні поки відповіді нема, – додає Іван Крисак. – Можу сказати, що тільки на одне питання реакція є. Це будівництво комплексу на Богдана Хмельницького, на площі залізничного вокзалу. Якраз там відкрили кримінальну справу, але, на жаль, до сьогодні воно там будується. Це був один із об’єктів, які там звучали в тому зверненні.

Світлана Гривас, “20 хвилин

Коментарі вимкнені.