Смертельна небезпека нависла над Тернопільщиною

Нещодавно перший заступник голови обласної ради Сергій Тарашевський на “круглому столі” загострив увагу присутніх на тому, що попри те, що неприйнятий обласний  бюджет  дамоклевим мечем завис над усіма сферами життя краю, недофінансування медицини несе для краян найсерйознішу загрозу.

«Брак грошей на бензин чи запчастини автомобілів швидкої допомоги, відсутність коштів для гемодіалізу, чи інших вкрай необхідних пацієнтам медичних послуг, викликаних неприйнятим бюджетом є для краян смертельно небезпечними. За такі наслідки, спричинені колективною безвідповідальністю, депутати, які саботують сесії, мають нести особисту відповідальність і тернополян повинні знати таких «героїв» і за прізвищами, і, як то кажуть, в обличчя.
Наразі закликаю вже в котре усіх колег до продуктивної сесійної діяльності. У випадку подальшого блокування сесії облради, його організатори повинні мати мужність взяти на себе вину за загрози здоров’ю наших краян.  Оскільки від проведення процедур гемодіалізу залежить життя  майже півтори сотні мешканців Тернопільщини, звертаюся до депутатів усіх рівнів, чиновників, представників бізнесу, всіх небайдужих тернополян усією громадою допомогти людям, що потребують проведення гемодіалізу”.
 Як розповів на засіданні головний лікар Тернопільської університетської лікарні Василь Бліхар:
«На даний час гемодіалізне лікування у відділенні надається 113 пацієнтам, 32 пацієнтам у філії відділення гемодіалізу на базі Копичинецкої ЦРЛ та 9 пацієнтам методом перитонеального діалізу.
Наявні кошти дадуть можливість надання медичної допомоги пацієнтам до 1 листопада 2013 року. В листопаді-грудні поточного року планується провести 3699 сеансів. При середній вартості 559,43 грн. одного сеансу затрати на витратні матеріали та супровід гемодіалізу до кінця року становитимуть 2069,3 тис.грн.»
З врахуванням суми необхідної для проведення перитонеального діалізу (159,4 тис.грн.) необхідно 2228,7 тис. грн.».
На тому, що необхідно розширяти можливість надання гемодіалізних медичних послуг наполягав директор департаменту охорони здоров’я ОДА Руслан Мостовий.
«Ми маємо зважати, що ще 45 пацієнтів очікують на гемодіаліз і кількість таких пацієнтів зростатиме й надалі. Тому в найближчому часі планується відкрити філії і на півночі області – у Кременці тана півдні».
Заступник голови облради Олег Боберський наголосив на відповідальності у кризовій ситуації в області усіх гілок влади і тих сил, які блокують як набуття повноважень депутатів облради, так і проведення пленарних засідань. «Ситуація в області складна. Усі сторони мають сідати і домовлятись про вихід із кризи». Олег Боберський запевнив, що його однопартійці приєднаються до благодійної акції  для забезпечення пацієнтів гемодіалізним лікуванням.
На думку голови постійної комісії обласної ради Олександра Стадника, проблеми через відсутність бюджету відчувають усі  галузі, які фінансуються з обласноо бюджету. Разом з тим проблеми в охороні здоров’я найнебезпечніші, найзагрозливіші. «Переконаний, що разом і обласна рада, і виконавча гілка влади можуть знайти механізми вирішення ситуації», – вважає Олександр Стадник.
Учасники «круглого столу» закликали усіх небайдужих долучитись до благодійної акції збору коштів на проведення гемодіалізу!
Реквізити одержувача благодійних коштів на проведення гемодіалізу:
КЗ ТОР «Тернопільська університетська лікарня»
Код ЄДРПОУ 02001311
Р/р 35421003001456 у
ГУДКСУ в Тернопільській області
МФО 838012

Коментарі вимкнені.