Спрацювала саморобна вибухівка, – версія поліції щодо замаху на життя ректора ТНЕУ

Андрій Крисоватий.

Нагадаємо, сьогодні, 4 вересня, між 7 та 8 годинами ранку на подвір’ї ректора Тернопільського національного економічного університету Андрія Крисоватого трапився вибух. Господар та його дружина у важкому стані.

О 13:00 год. начальник Головного управління нацполіції у Тернопільській області Олександр Богомол дав з цього приводу пресконференцію.

  • Сьогодні на території місця проживання Красоватого Андрія Ігоровича, ректора ТНЕУ, стався вибух, в результаті якого Андрій Ігорович отримав важке поранення лівої руки. Осколочні поранення отримала також його дружина, – нагадав Олександр Богомол. – Ми завершили огляд території, де трапився вибух, допитали сусідів, свідків, зібрали відео з камер спостереження. На місці події працювали криміналісти. Ми встановили, що спрацювала саморобна бомба, якийсь вибуховий пристрій, за рахунок детонації. Вибуховий пристрій мав у собі дроти, цвяхи, спрямовані на нанесення тяжких тілесних ушкоджень, а можливо й убивство.

У Головному управлінні нацполіції у Тернопільській області за цим фактом відкрили кримінальне провадження за статтею “Замах на вбивство”.

  • Знаємо, що близько 2 год. ночі цей вибуховий предмет було встановлено невідомою особою якраз біля входу на територію помешкання Андрія Крисоватого, – додав О. Богомол. – За нашою інформацією, на даний час стан здоров’я потерпілих тяжкий, але стабільний.

Поліцейські прослідковують серійність подібних випадків.

  • Місяць тому, 3 серпня, до чергової частини Тернопільського відділу поліції надійшло повідомлення від лікаря з травмпункту на вул. Шпитальна про те, що з рваними ранами руки до них звернувся мешканець Тернополя. Тоді ми мали подібну ситуацію: близько 7:50 ранку по вул. Замковій у Тернополі внаслідок вибуху невідомого пристрою, який лежав на капоті припаркованого авто, людина отримала подібні тілесні ушкодження, взявши до рук невідомий предмет. Це була схожа на подарункову коробка, як і в другому випадку. Але в цьому випадку вибухівка була без вражаючих елементів. 3 серпня травми чоловік отримав внаслідок вибухової хвилі.

З вибухівкою на подвір’ї Андрія Крисоватого була записка: “Подарунок від нас – memento mori, ректор”. Латинський вислів memento mori означає “пам’ятай про смерть”.

  • В обох випадках з вибухівкою була записка, – підкреслив О. Богомол. – На підставі цих записок ми розглядаємо версії особистої помсти, вимагання коштів, особистих конфліктів в рамках службової та громадської діяльності, не відкидаємо і версію бізнес-інтересів.

Ірина Юрко.

Коментарі вимкнені.