У Тернополі свій «Хазяїн» і це не Терентій Пузир
Кажуть, що все нове – це забуте старе, і з цим неможливо не погодитись. Не дарма у файному місті вже який рік триває справжня епопея, яка нагадує сюжетну лінію п’єси відомого українського драматурга Івана Карпенка-Карого. Тільки в Тернополі свій «Хазяїн» і це не Терентій Пузир.
Аптека №78 на даний момент чи не одна з найстаріших в області. В її стінах працюють справжні професіонали. І поки вони обслуговують населення не лише міста, а і області, міська влада накинула оком на ласий шматок – приміщення в якому веде свою діяльність аптечна установа ще з далекого 1959 року. Адже майже 640 «квадратів» у самісінькому центрі міста можуть перетворитися у кілька мішків з грошима для нечесних на руку ділків. Сама по собі аптечна установа – прибуткова, адже лише за 2018 рік аптека отоварила ліками мешканців міста і районів на 8 млн. грн.
За 60-ти річний час своєї безперервної діяльності вдалося накопичити чималий досвід в фармацевтичній галузі, оновити матеріальну базу і найважливіше,- втриматись на плаву та довести свою значимість та необхідність. Тут продовжують виробляти ліки за рецептами лікарів та внутрішні аптечні заготовки. А колектив аптеки славиться професіоналізмом та повагою до свого споживача.
На превеликий жаль, незважаючи на те, що можновладці добре володіють інформацією про те, якою важливою є діяльність аптеки для області, ось уже майже 10 місяців міська рада веде активне протистояння намагаючись забрати собі таке цінне приміщення в самісінькому центрі міста.
З чого все почалося:
Напередодні 60-ти річчя з дня відкриття, у лютому 2019-го року до аптеки завітали не клієнти з привітаннями, як би ви могли подумали, а державні виконавці, поліція та представники служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками.
Такий ажіотаж не минув безслідно і за лічені хвилини на допомогу працівникам аптеки прийшли не лише активісти але і громадськість. Як виявилось, на меті у виконавців було виселення аптеки. Люди щиро не розуміли чому їх виганяють, адже заклад здійснює свою діяльність прозоро та відкрито. Однак, вже через деякий час вдалось встановити справжню причину. Справа в тому, що ще у далекому 2007-ому році, за час каденції попереднього «Хазяїна» виконавчий комітет ТМР своїм рішенням вирішив оформити собі право власності на приміщення аптеки на вулиці Руській 23, а теперішній господар Файного зажадав завершити марудну справу. І мабуть міській владі це вдалося б, якби не спротив колективу аптеки та Тернопільської обласної ради.
Наприкінці лютого 2019 року ТОР звертається за судовим захистом з проханням визнати незаконними та скасувати рішення виконавчого комітету Тернопільської міської ради в частині оформлення права власності за ТМР на приміщення аптеки, скасувати свідоцтво про право власності Тернопільської міської ради на нерухоме майно та визнати право спільної власності територіальних громад Тернопільської області в особі Тернопільської обласної ради на нежитлове приміщення, яке так нахабно намагається відкусити місто.
На початку липня Господарський суд Тернопільської області ухвалив рішення, в якому задовольнив позовні вимоги Тернопільської обласної ради. Та міська рада не зупинилась і подалась у апеляцію. Очікується, що справа буде слухатись у Львові 5 вересня, і рішення апеляційного Господарського суду може стати доленосним для аптеки.
Чому здійнявся галас?
Насправді все дуже просто. Уявіть собі, що ви проживаєте у квартирі, а до вас приходить сусід і каже: «Я вирішив що буду жити в тебе».
Приблизно така ж ситуація трапилась і з 78 аптекою. Справа в тому, що Виконком міської ради просто вирішив оформити право власності на вище згадуване приміщення. Хоча, законом передбачена певна юридична процедура. Навіть, якщо припустити що у міській раді не знали про те, що власником майна є Тернопільська обласна рада, то для того аби визнати це приміщення безхазяйним і в подальшому оформити право власності необхідно було звернутися до управління юстиції із заявою про взяття на облік цього майна. Після отримання витягу з Державного реєстру прав на нерухоме майно про взяття на облік безхазяйного нерухомого майна потрібно було подати оголошення в засоби масової інформації про виявлення на території міста безхазяйного нежитлового приміщення. І ось, як би через рік власник не з’явився із підтвердженням права власності на дане майно міська рада мала б законні підстави отримати це приміщення у комунальну власність. Те що приміщення, в якому знаходиться 78-ма аптека у власності Тернопільської обласної ради підтверджується рішенням Тернопільської обласної Ради народних депутатів прийнятим у 1992-ому році. У ньому зазначається, що до спільної власності територіальної громади області віднесено майно аптеки № 78, що розташована в м. Тернополі. А так, як законодавство, яке діяло на момент виникнення такого права власності, не передбачало обов`язкової реєстрації, державна реєстрація права комунальної власності Тернопільської обласної Ради народних депутатів на майно аптеки №78 не була проведена. В той же час право спільної власності територіальних громад Тернопільської області на приміщення аптеки №78 виникло до набрання чинності Законом України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», тобто воно є дійсним. Та місцева влада як ведеться, у подібних ситуаціях не бачить далі свого носа.
Чому важливо зберегти 78-му аптеку важливо?
У цій аптеці можна отримати медикаменти за програмою «Доступні ліки», згідно якої пацієнти з серцево-судинними захворюваннями, бронхіальною астмою чи діабетом ІІ типу можуть отримати ліки безоплатно або з незначною доплатою. А також за безоплатними та пільговими рецептами учасників АТО, інвалідів та хронічних хворих, онкохворих людей, які не можуть обійтися без сильнодіючих препаратів можна отримати спеціальні лікарські засоби. Також тут безкоштовно вимірюють артеріальний тиск. Ця установа є однією із 4-х в Тернополі, яка виготовляє ліки на замовлення. Тут можна замовити та придбати вакцини, екстемпоральні лікарські засоби, п’явки, ортопедичне взуття. Ну і зрештою не можна не згадати і про те, що ця аптека є однією із найулюбленіших у тернополян, де купувало і сподіваємось купуватиме ліки ще не одне покоління.
Що ми маємо на даний час?
Наразі призначено судове засідання, і можливо, це останній шанс для Тернополян зберегти найстарішу аптеку міста.
Судове засідання відбудеться 5.09.2019 об 11 год. 30 хв. у приміщенні Західного апеляційного господарського суду за адресою: м. Львів, вул. Личаківська, 81.
Коментарі вимкнені.