Тернопільські студенти звинуватили Любомира Шимкова у брехні
Студентська рада ДВНЗ «Тернопільський державний медичний університет імені І.Я. Горбачевського МОЗ України» стала на захист своїх викладачів.
Події, які сьогодні відбуваються у нашій державі, створюють нову історію України. Народ України став на боротьбу за свої права та свободи. Ця боротьба, протистояння не очолювалося жодними діячами, організаціями, партіями тощо. Кожен свідомий Українець підтримував один одного у намірі створення нової країни, якісно нової, а не зміни її керівництва з одного на інше. Тільки у єдності дій кожного можна досягнути наших сподівань. І події, що мали місце у Києві упродовж останніх місяців довели, що висока свідомість кожного з нас, гуртування до спільної мети допомогли досягнути перемоги, яка, на превеликий жаль вийшла дуже високою ціною людських життів. Що ж ми маємо сьогодні? Для чого тепер свідомість кожного? Виступи молодіжного мера Тернополя Любомира Шимківа заставляють відмовитися нас від цього права. Ректора ТДМУ, проф. Л.Я.Ковальчука, заслуженого діяча науки і техніки України, члена-кореспондента АМН України безпідставно звинувачують у забороні студентам брати участь у мирних зібраннях. Таке звернення в ЗМІ є безпідставним та вкрай обурює насамперед нас, студентський актив ТДМУ, який звертався до ректора університету з проханням дозволу участі у мирних зібраннях. Відповідь Л.Я.Ковальчука була негайною: ніщо не може стати проти волі кожного громадянина. Від 2 грудня 2013р, після подій, які і заставили нас. студентство, встати на захист мирних демонстрантів, які були жорстоко побиті підрозділами МВС 30 листопада, ми були чи не найбільш активними учасниками мітингу, а деколи чи не єдиними, хто залишався на Євромайдані у Тернополі.
Студенти вирушали до Києва, багато хто був добровольцем і надавав медичну допомогу, допомагали усім можливим, і зустрічали серед викладачів та керівництва університету лише схвалення та підтримку. Це було рішення кожного студента, а не наказ керівництва. Повідомлення про те, що ректор ТДМУ забороняв такі дії студентів, є обманом, пане Любомире. Таким чином ви принижуєте не лише нашого ректора, наш університет, а й кожного активного студента ТДМУ, який мав змогу підтримати Майдан. Якщо ви хочете побудови нової та чесної влади, будьте чесними самі. Маючи посаду молодіжного мера, повідомляйте лише перевірені дані, аргументовані фактами, а не власними хибними баченнями та слухами. Я не боюся сказати за всіх, що студенти підтримують нашого ректора за постійне сприяння студентам. Ми пишаємося навчанням у нашому ВНЗ, який упродовж багатьох років є в авангарді організації освітнього процесу. Ми є чи не єдиним в Україні ВНЗ, де повністю подолані корупційні схеми. Студенти мають нове, якісне матеріально-технічне забезпечення, отримують високі всеукраїнські показники у багатьох рейтингах та її випускники радо зустрічаються на ринку праці. Просимо молодіжного мера Любомира Шимківа перед своїми виступами розібратися в ситуації, а не виступати із гучними заявами, які не мають змісту. Приниження кожного громадянина України є не допустимим, тому ми чекаємо ваших вибачень!
Обговорено на засіданні студентської ради, протокол №30 від 25.02.2014р.
Голова студентської ради Фаріон Олег
“Погляд” отримав коментар Любомира Шимкова з приводу даного звернення студради:
– Я спілкувався з представниками студради та керівництвом ТДМУ. Було досягнуто певного консенсусу та порозумінь, – каже молодіжний мер Любомир Шимків. – Тоді ж студрада погодилася, що студенти медуніверситету не проявляли значної активності і не брали участі в мітингах у підтримку євроінтеграції, але після побиття студентів у Києві вони вийшли на місцевий Євромайдан – ректор цьому не перешкоджав. Якшо й були окремі випадки перешкоджання студентам брати участь в подібних заходах, то лише через окремих викладачів. Але доказів цього у нас немає, тому було вирішено, що конфлікт вичерпано.
Чесно кажучи – згадую події грудня 2013р. – як стууденти педагогічного, економічного університетів масовою ходою разом з викладачами йшли на Майдан Тернополя. По дорозі заходили до політехнічного університету, скандуючи Не сиди-на Майдан іди. До них вийшла представник університету і повідомила – що студенти вчаться, а на мітинг будуть йти після навчання ( правда на наступний день політех прийшов на Майдан зранку))). А от під стінами медичного було тихо і пусто. І на Майдані їх фактично не було. А вже в січні вони стояли з прапорами…на канікулах…То чия правда?
П.с. – ректор ТНЕУ сказав – наш університет європейський,тому забороняти студентам брати участь у мітингах не можу.Відпрацюють після пар – головне здати заліки.
ГНАТИ ТУ ВСЮ НАВОЛОЧ ЯКА НА ДВОХ КРІСЛАХ СИДІЛА І ЧЕКАЛА КУДА ЗАВЕРНЕ !!!
!!! ГНАТИ С У К !!!
Ага дуже цікаво чути за ТНЕУ, коли ректор не пускав спершу, а потім вели облік студентів, які є на парах, а які на Майдані. Довго думали, чи пускати студентів чи ні. Так що нема чого вибілювати зараз Крисоватого, бо є купа приколів. І під час Євромайдану студенти ТНЕУ не приходили вранці, а після 12, тобто після здачі іспитів чи пар. Таким було рішення страйкому, створеному в університеті. Нема чого зараз шарпатися, хто був більшим майданівцем.
А ще згадайте скандали з приводу хабарів у 2013 році, коли ловили на гарячому членів приймальної комісії і викладачів ТНЕУ. На прес-конференція Любомир Шимків все списав на покійного ректора. що честі не робить ні вузу ні Шимкову. Хабарників ловили при новому ректору. Є багато і інших запитань до економічного.
Звернення студентського товариства ДВНЗ ТДМУ ім. І.Я. Горбачевського
до керівництва ДВНЗ ТДМУ ім. І.Я. Горбачевського
Добрий день, Шановне керівництво ТДМУ ім. І.Я. Горбачевського. Хоча в силу останніх подій доброю цю пору назвати важко.
Вам усім відомо, що відбувається в країні. Ви усі теж до цього – громадського спротиву, кровопролиття, протистояння прямо чи опосередковано причетні.
Бо Ви – виховуєте нас за законами, які в пориві допомогти максимально наближають нас до громадян будь-якої расової приналежності, віросповідання та світогляду, майнового стану та положення в суспільстві. Це закони людяності і професійності, емпатії та деонтології, співчуття і уваги, безкорисності та обов’язку.
Ми, студенти, які в ці роки вбирають в себе ті якості наших наставників, які виховують з нас людину, медика-професіонала наразі в цей нелегкий час потребуємо чітких вказівок де добро і де зло, де ми повинні допомагати словом, а де ми повинні взятись за діло. Але цих вказівок у такий важливий, і водночас тяжкий для всього Українського народу час ми не почули. Три місяці Влада університету не сказала свого слова, три місяці ми чекали, щоб ви вказали свою офіційну чітку позицію на рахунок подій Євромайдану. Тиждень, який ви нам дали для висловлення свого законного протесту, ви ж у нас “законно” й забрали шляхом законності процедури відпрацювання студентом пропущених занять. Ми переконані, що ви всі в особі керівництва, як той хамелеон, чекали часу для того щоб змінити свою фарбу під тло результатів кривавих подій. Тепер колір вашої “шкіри” – яскраво червоний. Ви заплямували свою репутацію досить давно, ще починаючи з 2004-го року. Проте зараз ваші намагання змити червоний колір протесту, «засвітивши» свою допомогу в яскравому світлі й показати, що ви не стояли осторонь – марні й повністю вас дискредитують в очах громади не лише міста Тернополя, але й всього Галицького регіону. Усі зрозуміли – слова і діла з’явились доволі пізно, вже тоді, коли пролилась невинна кров. Нажаль ви дуже спізнились. Нажаль, і тому ми глибоко розчаровані.
Багатьом, якщо не всім, студентам в ТДМУ відомо, як насправді йде процес навчання та підготовки “кваліфікованих” кадрів. Але ви розказуєте рожеві казки іноземним професорам та нелегітимним псевдоміністрам охорони здоров’я, позиціонуєте себе як проєвропейський університет, хоча самі в тому глибоко сумніваєтесь, влаштовуючи щораз чергові он-лайн показухи, тішите самолюбство іноземних доцентів видаючи їм звання та нагороди. Нам студентам цікаво: за які такі заслуги перед всім студентством і університетом в цілому мантії лягають на плечі чужих людей??? Ви тішите гостей, проте не помічаєте праці десятків самовідданих справі викладачів, які почувають себе зрадженими та приниженими. Ви сієте несправедливість.
Ви ведете політику повного авторитаризму. Кожна вчена Рада – це обман. Це великий обман. Думка члена вченої Ради, яка якимсь чином розходиться з поглядами ректора, проректора, чи загальною тенденцією керівництва Університетом – присікається в корінь, а якщо і буде вислухана, то не враховується після чого системно починаються «переслідування» інакомислячих, та проводяться всілякі репресивні заходи у вигляді «перевірок кафедр», написання доган, впровадження стягнень у вигляді навантаження непотрібною документальною роботою, і, що найгірше – скороченням робочих місць. Відповідно, зляться викладачі – нам, від них же, перепадає під «гарячу руку». Страждаємо від цього ми, студенти. Ця авторитарна система діє і серед студентів. Усілякі зібрання з ректором, чи керівництвом просякнуті страхом студентів запитати, заперечити, чи бодай внести пропозицію свого бачення проблеми та шляхів її вирішення. Студент, який має власну думку і висловлює її не повинен страждати після цього. Натомість, ми бачимо, що в університеті кардинально протилежну картину. Скільки ми ще будемо терпіти «розмови в кабінетах деканату, наче допити у слідчих СБУ» після зібрань в актових залах ??? Досить !!! Не дозвольте порівнювати себе із радянським ГУЛАГом.
Ви відправляєте багато різних студентів та викладачів, а більшість із них дійсно заслуговують і талановиті, – на стажування, перейняти досвід іноземних клінік. І цей досвід ви показуєте на вашому сайті у вигляді фотографій – як і в якому кафе сиділи учасники стажування, та в якому порядку на фото стоїть заслужений професор європейського університету. До фотографій додано два-три сухі абзаци: зробили то-то і то-то , були там-то і там-то, переймали методику того-то і того-то. Але нам, студентам, нажаль цього не потрібно. Нам потрібно щоб ці результати залишались не візами на сторінках паспортів викладачів, а досвідом, який залишиться у нас в голові. Тому питання: скільки коштів, наголошуємо: коштів контрактників, і власне державних, університет витратив на цих так званих “стажуваннях” за останні 10 років і скільки користі для нас, студентів, за результатами цих стажувань ви нам можете запропонувати??? Де цей медичний досвід? Він потрібен нам як досвід лікування, а не як ваш досвід керування.
Ми різко проти хабарництва та корупції. У нас є переконливі данні, які свідчать як, хто з викладачів і коли отримує від студентів суми за здачу того чи іншого модуля. Ви можете заперечити, мовляв система тестового контролю це виключає, проте усні (четверті-п’яті) перездачі – це зовсім інша тема. Така, корупційна, політика просочилась, нажаль, і до самих низин – гроші, або матеріальні заохочення за закрите “НБ” беруть викладачі майже усіх кафедр. А деякі не гребують це робити посеред навчального процесу, тонко натякаючи про необхідність матеріального заохочення задля виставлення високого балу за заняття. Яскравий тому приклад, як би дивно і шокуюче це не лунало, – кафедра декана медичного факультету. Це не наклеп і не шантаж. Ми різко «проти» хамства і різко «за» взаємопорозуміння і самовіддачу викладачів. Припиніть вчити викладачів нас ображати, морально та словесно. Навчіть їх натомість ввічливості та коректності, оскільки ми теж люди і теж робимо помилки.
Ми проти системи оцінювання наших знань під час аудиторних занять. Чому? Тому що вона не відповідає критеріям здорового глузду, і «висмоктана із пальця». Скажіть будьте ласкаві, звідки взялись коефіцієнти 0,48 та 0,04 ??? Чому саме такі числа ви обрали для формули визначення середнього балу за заняття? Обгрунтуйте раціонально (!) дані коефіцієнти, або краще – математично, оскільки розроблена вами формула запроста й однобока. Ви навіть нас не запитали, чи згідні ми з такими умовами, не було повноцінного двостороннього діалогу на цю тему. Про яке студентське самоврядування тепер може йти мова, якщо ви до цього не прислухаєтесь? Невже ви ставите рівнозначність між теоретичною підготовкою і практичними навичками? Це безглуздо, оскільки практика базується на теорії, тому теоретична частина важить в бальному еквіваленті більше, ніж практична на перших курсах, а практична найбільше – на 5-ому та 6-ому курсах. Це суть пріоритету “Z”- системи навчання, яку ви так пропагуєте. Окремо слід сказати за тестовий контроль. Ви створили он-лайн-контроль знань. Чудово. Це прогресивна методика, але не потрібно потім жалкувати, що ви не можете нас проконтролювати повністю, на противагу створюючи неймовірно низькі коефіцієнти для тестів Moodle для «правдоподібності» загальної оцінки. Кого ви цими індексами намагаєтесь обманути? Та себе ж, в першу чергу. Нам не потрібні тести, нам потрібні знання і досвід. Припиніть політику семестрового тестового іспиту із величезною кількістю модулів. Ви думаєте, що легко замальовувати 240, а то й 300 квадратиків. Це величезне психоемоційне навантаження на студента. Мабуть ви ставите експеримент над нами – хочете довести до стану, коли будуть мліти вагітні й дівчата, ковтаючи солодощі в порятунку від гіпоглікемії.
Проте слід до слова сказати, що вже кілька років тому виникає систематична підозра, що такий порядок тестового контролю в нашому університеті був створений для досягнення неймовірно високих бальних показників здачі ліцензійного іспиту КРОК-1,-2,-3, згідно з результатами якого формується рейтинг серед медичних університетів України, а на його основі – подальші умови акредитації університету та можливість керівництва «похизуватись» результатами нашого виснаження у виступах того ж таки керівництва.
Ми проти свавілля в гуртожитках: потрібно відмінити зошити поіменної реєстрації студентів (які залишаються в гуртожитку на період державних свят та вихідних) та зошитів, де вимагають вказати інформацію щодо персональних речей, які студент проносить через вахту із собою на час від’їзду додому на основі суперечності із:
1) Конституцією України, а саме (основні статті – Ст.32, ч.1, ст.30 КУ):
– Статті 29. Кожна людина має право на свободу та особисту недоторканність.
– Статті 30. Кожному гарантується недоторканність житла.
– Статті 32. Ніхто не може зазнавати втручання в його особисте і сімейне життя, крім випадків, передбачених Конституцією України.
– Статті 33. Кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України, за винятком обмежень, які встановлюються законом.
2) Статті 311, 313 Цивільного кодексу України, (де не вказано будь-що про процедуру запису в спеціальний журнал чи зошит даних про речі чи персональну власність студента гуртожитку, яку він проносить через вахту на час від’їзду).
3) НАКАЗУ № 1004 від 13 листопада 2007 року «Про затвердження Примірного положення про студентський гуртожиток вищого навчального закладу» (а саме: Пункту «Користування гуртожитками. Умови проживання», де не визначено форми обліку, порядку ведення, реєстрації, зберігання таких зошитів та відсутності типового зразка заповнення таких форм).
Відповідно до ст.32 КУ, та ч.1, ст.30 КУ потрібно заборонити відвідування кімнат студентів комендантами гуртожитку, інспекторами, вахтерами, обслуговуючим персоналом, директором студмістечка без попередньої на це згоди студента, який проживає в кімнаті та офіційного документа (розпорядження, наказу, затвердженого ректором), який посвідчує необхідність такого відвідування з поясненням причини огляду кімнати чи відвідування студента у кімнаті.
Ми проти щорічного підвищення цін на навчання та, особливо – проживання в гуртожитках і вимагаємо прозорого і справедливого ціноутворення на послугу проживання в гуртожитку у відповідності до законодавчих актів, постанов тощо, які регламентують дану сферу діяльності університету. Для прозорості вимагаємо публічного доступу до матеріалів, які регламентують ціноутворення переліку платних послуг (в тому числі й на навчання і проживання в гуртожитку), які надає ДВНЗ ТДМУ ім. І.Я.Горбачевського всім студентам університету та абітурієнтам.
Також вимагаємо оприлюднення списків осіб, які не являються студентами, інтернами, чи співробітниками університету, але які на даний час проживають в гуртожитках студмістечка ТДМУ, на основі чого видані рішення на проживання даних осіб, джерело та кількість коштів, за рахунок яких здійснюється оплата проживання даних осіб.
Це – не просто текст, а гірка правда. Правда, за яку потрібно відповісти керівним особам університету, в першу чергу ПРОВЛАДНОМУ КЕРІВНИЦТВУ і тим, хто відчуває гору помилок у своїй роботі, та всім заплямованим корупційним шлейфом за своєю спиною шляхом САМОУСУНЕННЯ ВІД ЗАЙМАНОЇ ПОСАДИ. Ми не будемо задоволені, якщо все завершиться на етапі переконань та окозамилювання нашого студентського колективу. Ми не просто студенти, ми – частина України, і з нами потрібно рахуватися. Ми не підемо на переговори, ми чекаємо від вас, шановні, РІШЕНЬ ТА ЗМІН, задоволення ВИМОГ даного звернення найближчим часом. У випадку вашого негативу у відповідь на все вищеперелічене та небажання дослухатись, ми, студенти ДВНЗ ТДМУ ім. І.Я.Горбачевського візьмемо активну участь у опитуванні задля створення сайту, на якому будемо вказувати імена хабарників нашого ВУЗу, залучимо місцеву пресу та ЗМІ, сприятимемо широкому розголосу вказаних проблемних питань у загальнонаціональних масс-медіа та соціальних мережах.
Сподіваємось на Ваше розуміння й добровільні рішення, де ви, як дорослі й серйозні люди будете керуватись покликом своєї совісті. Це зменшить відчуття ганьби та сорому для вас в майбутньому.
З повагою, студенти І, ІІ, ІІІ, І V, V, VІ курсу МЕДИЧНОГО, ФАРМАЦЕВТИЧНОГО ТА СТОМАТОЛОГІЧНОГО ФАКУЛЬТЕТІВ ДВНЗ ТДМУ ім. І.Я.Горбачевського.
Витяг з протоколу №31 засідання
студентської ради ДВНЗ «Тернопільський державний медичний університету імені І.Я. Горбачевського МОЗ України»
від 27.02.14 р.
Порядок денний:
1. Розгляд електронного листа від Величко Надії (електронна адреса: ) надісланого 25.02.14р. о 22:44 на електронну скриньку університету.
Ухвалили:
1. Вважати зміст листа від Величко Надії (електронна адреса: ) надісланого 25.02.14р. о 22:44 на електронну скриньку університету неправдивим та провокаційним, оскільки відсутній факт складання колективного листа та його зміст суперечить позиції членів студентської ради, які є легітимними представниками студентства університету і затверджені у своєму складі зборами конференції студентів (протокол зборів конференції студентів №3 від 15.10.2014р.)
Голова студентської
ради
Фаріон О.
Витяг з протоколу №31 засідання
студентської ради ДВНЗ «Тернопільський державний медичний університету імені І.Я. Горбачевського МОЗ України»
від 27.02.14 р.
Порядок денний:
1. Розгляд електронного листа від Величко Надії (електронна адреса: ) надісланого 25.02.14р. о 22:44 на електронну скриньку університету.
Зокрема, присутні на зібрані представники всіх курсів медичного, стоматологічного та фармацевтичного факультету заперечили колективність написання звернення листа, який підписується від імені «студентства ТДМУ». Зміст листа обурює та суперечить позиції всіх членів студентської ради, які є легітимними представниками студентства університету і затверджені у своєму складі зборами конференції студентів (протокол зборів конференції студентів №3 від 15.10.2014р.)
Ухвалили:
1. Вважати зміст листа від Величко Надії (електронна адреса: ) надісланого 25.02.14р. о 22:44 на електронну скриньку університету неправдивим та провокаційним, оскільки відсутній факт складання колективного листа та його зміст суперечить позиції членів студентської ради, які є легітимними представниками студентства університету і затверджені у своєму складі зборами конференції студентів (протокол зборів конференції студентів №3 від 15.10.2014р.)
Голова студентської
ради
Фаріон О.