Тернополяни стали менше скаржитись до органів юстиції

У 2014 році громадяни стали менше скаржитись до органів юстиції. Про це повідомляє Головне управління юстиції у Тернопільській області.

Як свідчить статистика звернень, впродовж І кварталу 2014 року до Головного управління юстиції у Тернопільській області надійшло 146 звернень, що на 88 звернень менше ніж за аналогічний період 2013 року.

Попри це, зі скаргами до головного управління юстиції звернулося лише 8 громадян, тоді як із заявами – 138. Це свідчить про те, що громадяни здебільшого звертаються до головного управління юстиції за отриманням допомоги з питань, що належать до його компетенції, а не зі скаргами на роботу органів юстиції.

Найбільш проблемними та болючими питаннями, що турбують громадян, залишаються питання виконання рішень суду та інших органів (посадових осіб). Так, за І квартал 2014 року надійшло 126 таких звернень, 7 із яких виявилися скаргами. По всіх скаргах було здійснено детальний аналіз фактів, що у них наведені та надано їм об’єктивну оцінку. Однак, фактів які б дістали своє підтвердження, виявлено не було. У зв’язку з цим, всі скарги громадян визнані необґрунтованими.

Поряд із питанням виконання судових рішень, громадян турбують і питання діяльності органів нотаріату, про що свідчать 11 звернень (10 заяв та 1 скарга), що надійшли до головного управління юстиції, а також діяльність реєстраційної служби, зокрема при здійсненні державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень. Із цього питання до головного управління юстиції надійшло 5 заяв.

Також, Головне управління юстиції у Тернопільській області зауважує, що зменшилась кількість звернень ветеранів війни та праці, інвалідів, непрацездатних осіб, а також осіб, що постраждали від аварії на ЧАЕС, багатодітних сімей, одиноких матерів та інших громадян, які потребують соціального захисту та підтримки. Так, за І квартал 2013 року надійшло 37 звернень від громадян цієї категорії, а вже у І кварталі 2014 року кількість цих звернень зменшилася до 15. Водночас, звернень від Героїв Радянського Союзу, Героїв Соціалістичної Праці, Героїв України, «Матерів-героїнь» та інвалідів Великої Вітчизняної війни взагалі не надходило.

Переважна більшість звернень (94%) надходить від жителів Тернопільської області та м. Тернополя. Від жителів інших регіонів України надходить менше звернень, зокрема – Хмельницька область (2%), Івано-Франківська область (2%), Автономна Республіка Крим (1%),  Львівська, Черкаська, Чернівецька та інші області (1%). Заявники, що проживають поза межами міста Тернополя та Тернопільської області, в основному, звертаються по питанню виконання рішень суду та інших органів.

Завідувач сектору документування, контролю виконання та звернень громадян Н.Б. Скоробогач

 

Коментарі вимкнені.