У Національному парку «серйозні» тернопільські ділки знищують природу

Мешканці Здолбунівського району поскаржилися на те, що у Дермано-Острозькому Національному парку розгорнули бізнес із виготовлення вугілля. Люди переконують, що виробництво «незаконне», до того ж завдає значної шкоди природі.
Але на переконання лісників, вугілля виготовляють не на території парку, а обабіч. Тим більше, що діяльність свою ведуть згідно із дозвільними документами. Щоправда, це аж ніяк, не сприяє екологічній обстановці в регіоні.

Ця проблема відома і чинному голові Здолбунівської РДА Сергію Кондрачуку. Виявляється, бізнесують тут тернополяни, де і зареєстрований тутешній бізнес, і люди, які у ньому задіяні. Простіше кажучи – Здолбунівщина отримує лише шкоду, всі податку ідуть в казну Тернопільщини.
«…Ніколи не був на бурштинових копанках, але по фото роблю висновок, що в нашому районі щось схоже. Загалом випалювання вугілля проводиться у двох місцях, зокрема у лісі неподалік від села Зелений Дуб, а також поблизу Гурбенського монастиря. «Родзинки» до цієї історії додає той факт, що вказана діяльність проводиться на території регіонального ландшафтного парку «Дермансько-Мостівський», тому хотілося б ефективного реагування Департаменту екології та природних ресурсів, чи давали дозвіл на цю діяльність вони? Пише на свій сторінці Сергій Кондрачук.
За інформацією начальника Здолбунівського РВ УМВС О. Панасюка, по даному факту буде розпочато кримінальне провадження за декількома статтями Кримінального кодексу України.

rp.rv.ua

Коментарі вимкнені.