У Тернополі відбудеться зустріч з фулбрайтівськими науковцями

5 квітня о 18 годині у книгарні “Є” (м.Тернопіль,  вул. Валова7-9) відбудеться презентація книги Марії Шимчишин «Гарлемський ренесанс. Історія, теорія, поетика та афро-американська самість».

У книзі досліджується літературний рух чорношкірих американців – Гарлемський ренесанс, розквіт якого припадає на 1910/20 роки. Динаміка міжрасових стосунків у США на початку ХХ століття є одним із джерел цінного досвіду щодо конструювання алгоритму життя гетерогенного суспільства. Ідейно-мистецький рух Гарлемського ренесансу як невід’ємна складова тогочасних суспільно-культурних процесів становить не лише етап побудови колективної ідентичності афроамериканців, а й чинник, що суттєво вплинув на розуміння ″американськості″ per se.

У процесі оцінки та осмислення цього енергетично потужного руху чорношкірих ми не лише пізнаємо якісь нові, до певного часу не зауважені риси, а й локалізуємо, проектуємо його на власну культурну ситуацію. Вивчення спадку інших рас та ідентичностей сприяє відкриттю у самих собі іноді неусвідомлених сходжень й подібностей з ними. А відтак, осягаючи Іншого, починаємо краще розуміти себе.

Марія Шимчишин – кандидат філологічних наук, доцент, докторант кафедри теорії літератури та порівняльного літературознавства Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка. Стипендіат Програми стажування молодих дослідників 2003/04 у Iowa State University (Ames, IA). Автор 40 публікації у фахових виданнях, укладачка збірника «Жіночі голоси в літературному дискурсі ХХ століття».

 

Коментарі вимкнені.