У Тернополі вночі молодь співала під ТОДА і ловила “сепаратистів” біля озера

У ніч з 27 на 28 червня ГО “Молода Просвітла” провела у Тернополі патріотичний квест. Участь у ньому взяло близько 70 тернополян. 

Здивовані перехожі запитували: «Що ви загубили? Що відбувається?». А дехто з тернополян, не розібравшись у ситуації, приєднувався до натовпу бігунів.

Юнаки та дівчата із ліхтариками «прочісували» Театральний майдан у пошуках… цитати одного із українських полководців. Так 27 червня о десятій вечора розпочався патріотичний квест «Нічна варта».

 – Захід приурочений Дню молоді, – повідомляє Михайло Моргун, організатор з ГО «Молода Просвіта». – Всі завдання об’єднані патріотичною тематикою, символічно пов’язані зі Майданом. Квест включає як загадки на логіку, так і суто фізичні випробування.

Взявши на озброєння карту міста, компас, ліхтар, блокнот та ручку 14 команд з майже 70 учасників стартували у пошуках нічних пригод. Хоч квест був «пішим», побігати довелося чимало: потрібно було побувати в галереї «Бункермуз» і на залізничному вокзалі, Площі героїв Небесної сотні та подвір’ї шостої школи. На деяких «точках» учасників чекали не просто ретельно заховані «підказки», але й практичні завдання. На «Єлисейських полях» команди на швидкість складали палатки, на «Острівку кохання» – ловили «сепаратистів», біля ОДА довелося співати патріотичні пісні, а біля пам’ятника Шевченку – декламувати вірші Кобзаря. І тільки якщо ви були в змозі розшифрувати фразу «січові стрільці не підлягають літньому призову», почуту по рації з кущів, ви мали шанс добігти до останнього пункту, де команда повинна була скласти карту України.

«Було дуже цікаво, але втома вже валить з ніг. Деякі завдання були доволі легкими, наприклад, «на Майдані стоїть князь: дві голови, дві руки, шість ніг» – ми одразу здогадалися, що мова йде про Данила Галицького. Над іншими підказками довелося помізкувати», – діляться враженнями учасники.

Одним із найскладніших виявилося орієнтування на місцевості. Хоч місцевість обрано всім знайому – парк імені Тараса Шевченка – опівночі по компасу було не просто знайти правильний напрямок руху. Особливо, коли стрілка вказує на фонтан. Як виявилося, підказки було сховано під водою, тому довелося не лише поламати голову, а й промочити ноги.

А на Майдані волі команди ошелешила знахідка – чистий аркуш. Проте папірець мав свою таємницю: підказка проявлялася, коли просвітити його ультрафіолетом. Найпрудкіші та кмітливіші команди пройшли весь маршрут за 2,5 години. Першими здолали всі перешкоди хлопці з команди «Лисоня». Нагородження переможців відбулося у приміщенні «Молодої Просвіти», там же для тих, хто від активного руху зовсім втратив сон, тривала нічна культурна програма.

 Марія Богданович, Тернопільська липа, Фото автора

Коментарі вимкнені.