Вишиванка народної майстрині з Тернопільщини гріє душу Віталія Кличка

Такий мистецький дарунок йому підготувала народна майстриня з Ланівців Світлана Новосад. Перед  старим Новим роком робота, що тривала  два тижні, була завершена.

Вишивані сорочки, виготовлені майстринею,   гріють душу не однієї людини як в Україні, так і за її межами. Але чому саме ця – для Віталія Кличка?

–   Я захоплююся братами Кличками, – розповіла Світлана Гнатівна, –  їх професіоналізмом, працездатністю, наполегливістю, патріотизмом. Вони стільки зробили для України! Здобувши славу, захоплення і любов  прихильників у всьому світі, маючи гроші, вони могли б обрати для щасливого проживання будь-яку  країну в світі, але, попри все, не залишають свою Батьківщину, переживають за її долю, народ. Вишити сорочку для Віталія виявилося справою  нелегкою, бо ж не знала розмірів його одягу. В цьому допомогла дочка Людмила, яка проживає у Києві. Дізналася, що зріст Віталія Кличка – 202 см, розмах рук – 203 см. Стиль одягу – строгий, здебільшого вдягає костюми сірі, білі, сині, а чорні – рідко. Тому довелося відмовитися  від наміру вишити узор  у  традиційному волинському стилі     – чорно-червоному чи малиновому кольорах. Вирішила підібрати сірі і світло-голубі нитки – для  класичного витонченого узору.

І ось вишиванка готова. Звичайно,  майстриня хвилюється, чи все гаразд із розмірами. Тому має намір власноручно одягти на знаменитого спортсмена сорочку. До вишиванки додасть і своє поетичне побажання:

Я обом братам Кличкам

Неба б прихилила,

Та це зробить мені несила.

Отож на полотні хоча б

Небесний колір буде,

І вишиваночка моя

Хай гріє серце й груди.

А  щоб не образився його молодший брат Володимир, має бажання вишити такий же оберіг і для нього.

Цікаво, кого б ще хотіла бачити у своїх вишиванках знаменита майстриня?

–  Серед артистів – Олександра Пономарьова. Він – чудовий співак і,  крім того, мій  земляк, хмельницького кореня. І, безперечно,  Ніну Матвієнко. А з політиків? Того, хто дійсно зможе об’єднати всю Україну. Поки що такого не бачу…

М.РОМАНЧИК, Свобода

м.Ланівці. На фото: Світлана Новосад із вишиванкою для Віталія Кличка.

Коментарі вимкнені.