Як бандитське угруповання Донецька та Луганська захопило розважальний заклад у Тернополі

Колишній співвласник “Алігатора” каже, що потрапив за грати через рейдерів, які захопили його майно та сфальсифікували кримінальні справи проти нього

 Повернути своє ім’я та відібране рейдерами майно намагається тернопільський бізнесмен Валерій Борисов, у минулому співвласник розважального комплексу “Алігатор”.

Рік тому чоловік вийшов на волю і весь цей час бореться за відновлення справедливості. Адже всі кримінальні справи проти нього, як він стверджує, були сфальсифіковані. А загнали його за грати люди, які відібрали його бізнес.
– Вони спеціально так зробили, щоб заволодіти моїм майном, – каже Валерій Борисов. – А зараз ще й роблять акцент на тому, що я – учасник кримінальних угруповань, поширюючи неправдиву інформацію про мене в інтернеті. Я ніколи не був з цим зв’язаний, я займався бізнесом і більше нічим.
Судиться з виконавчою службою
Валерій Борисов розповідає, що він звернувся до Генпрокуратури, Міністерства внутрішніх справ, депутатів Верховної Ради з проханням розібратися у ситуації. І вже відкрили кримінальні справи. Скоро їх скерують до суду.
– За моєю заявою відкрили кримінальну справу проти Державної виконавчої служби за фактом незаконної реалізації майна “Алігатора”. Розслідування цієї справи – на стадії завершення, і вже скоро вона буде в суді, – каже співрозмовник. – Також порушена справа за шахрайство проти банку “БігЕнергія”, в якому я взяв 25 мільйонів кредиту. Після того, як мене затримали, банк забрав моє майно через підставні фірми, але кредиту так і не погасив. Тож я далі винен 25 мільйонів. Це банальна банківська махінація.
Окрім того, потерпілий у справі, через яку судили Валерія Борисова, написав заяву в прокуратуру, що працівники міліції ввели його в оману, додає бізнесмен. Мовляв, цей чоловік обмовив його, написавши неправдиву заяву.
– Йдеться про вимагання та викрадення автомобіля, за що мене судили. Цей чоловік сам написав заяву у прокуратуру, що нічого не було і між нами не було жодних конфліктів, – каже пан Борисов.
Вдалося відібрати лише гуртожиток
Нині комплексом “Алігатор” володіє фірма “Акція”. Її власник, за словами Валерія Борисова, – регіонал, який представляє бандитське угруповання Донецька та Луганська.
– До слова, через суд мені вже вдалося забрати частину свого майна, – каже Валерій Борисов. – Це гуртожиток на Гайовій, 29а, де я зараз проживаю. Це єдине, що я поки що забрав. Я там і раніше жив, а коли мене посадили, це місце самовільно зайняли інші люди. Зараз вони поширюють про мене неправдиву інформацію, мовляв, я створив злочинне угруповання і хочу забрати в них майно. Але вони забули, що це майно було моїм і вони забрали його в мене незаконно. Коли вже зупиниться цей безлад?
Нагадаємо, Валерія Борисова засудили у липні 2011 року до п’яти років позбавлення волі з конфіскацією майна. Суд визнав його винним у вимаганні, незаконному заволодінні транспортом, викраденні, привласненні, вимаганні документів, штампів, печаток. У цій справі було 16 слухань. Протягом розслідування кримінальної справи змінилося п’ять слідчих. Підсудному за час слідства пред’явили звинувачення у дев’яти кримінальних справах, з яких врешті залишилося чотири. Поки тривало розслідування і судові слухання, Борисов просидів під вартою трохи більше року. Загалом за гратами Валерій Борисов був три роки і п’ять місяців. Минулого року його звільнили достроково.
Як все починалося
Валерія Борисова затримали наприкінці травня 2010 року. Тоді обласне управління міліції очолював Василь Поліщук. Зауважимо, 8 червня пан Поліщук разом із начальником УБОЗу Григорієм Полковніковим повідомили про затримання Валерія Борисова.А вже 10 червня очільник обласної міліції написав рапорт на звільнення.
Міліціонери продемонстрували місцевим журналістам вилучені з кабінету підприємця зброю та наркотики (під час розслідування справу, яка стосувалася їх, прокуратура відкликала — прим. ред.). Відразу йшлося про порушення кількох кримінальних справ. Окрім того, арештували чоловіка, якого вважали співучасником викрадення авто. Згодом він виявився неосудним, адже в ізоляторі намагався накласти на себе руки.
– В “Алігаторі” знайшли два згортки з наркотичною речовиною, – повідомив тоді Василь Поліщук. – В арсеналі раніше засудженого підприємця були три мисливські рушниці, нарізна гвинтівка, карабін, пістолет-револьвер і гладкоствольна гвинтівка. Триває експертиза і перевірка законності придбання цієї зброї.
“Лексус”, дві “Тойоти-Лендкрузер” і катер, що належали бізнесменові, правоохоронці забрали на штрафмайданчик як докази у справі. Міліціонери також перевіряли, яким чином пан Борисов набув свої матеріальні цінності.

20 хвилин

Коментарі вимкнені.