Президент Кримського футбольного Союзу, який хизується виступами за тернопільську “Ниву”, ніколи за неї не грав

Кримський футбол після відлучення від Росії тільки потроху, завдяки УЄФА, стає на ноги. Але його перші кроки починаються з заяв, які не відповідають дійсності. Так такий собі Юрій Вєтоха, який називає себе президентом Кримського футбольного Союзу, вирішив попіаритись на… тернопільській «Ниві».

Ставленик Росії, член партії «Єдиная Россия» Юрій Вєтоха сам себе проголосив президентом Кримського футбольного Союзу (при живому керівнику Кримської федерації футболу Миколі Гостьовому). І хоча, за інформацією «Номер один», жодних офіційних зібрань з приводу призначення Вєтохи не було, але у ЗМІ він повним ходом себе подібним чином позиціонує. Так у публікації «Кримської правди» повідомляється, що «на початку квітня представників нещодавно створеного Кримського футбольного союзу (КФС) на чолі з його президентом Юрієм Вєтохою чекають у швейцарському Ньоні, де розташована штаб-квартира УЄФА, побувають вони і у ФІФА».

Представникам УЄФА та ФІФА перед тим, як сідати за стіл перемовин, варто було б добре проаналізувати, хто такий Вєтоха та чи варто з ним мати справу.

У газеті «Евпаторийская здравница» автор публікації представляє громадянина Російської Федерації з 90-х років минулого століття Юрія Вєтоху як голову російської інвестиційної компанії «Арена-Крим» та члена партії «Єдиная Россия». На прохання журналіста розповісти про свої дитячо-юнацькі роки, Юрій Вєтоха відповідає: «У 6-му класі нас, найбільш перспективних хлопчаків, які захоплюються футболом, зібрали з усього Криму і створили спецклас із футболу дитячої юнацької спортивної школи олімпійського резерву (СДЮШОР) при футбольному клубі «Таврія». У 1986 році я став чемпіоном Радянського Союзу й отримав свій перший дорослий розряд. У цей же час грав у юнацькій збірній ВЦРПС. Після закінчення школи мене запросили грати в команді «Нива» (Тернопіль), вступив до Тернопільського педінституту на футбольне відділення факультету фізичної культури і спорту»

Не беремося судити про кримський період футбольної кар’єри Вєтохи, натомість можемо констатувати, що у Тернопільський педінститут він таки поступив у 1989 році, правда, його не закінчив, бо перевівся в один із вузів Сімферополя. Що ж до «Ниви», то в ній він ніколи не грав. У 2009 році у світ вийшла книга «Ниві-30. Сторінки історії», де подано всіх футболістів за її історію, починаючи з 1978 і закінчуючи 2009 рр. Юрія Вєтохи там немає. Як не знаходимо цього прізвища і в ряді інших футбольних довідниках (зокрема, найавторитетніших у всьому СРСР щорічниках Юрія Ландера). Отож, як бачимо, з перекручування фактів розпочав свою футбольну кар’єру добродій Вєтоха.

Не відомо, чому цей «гражданін» вибрав для свого футбольного просування саме тернопільську «Ниву». Можливо тому, що місто на Заході України ближче за менталітетом до Європи, відповідно, маючи західноукраїнське минуле, його апріорі мали б прийняти за свого в УЄФА. А далі вже справа техніки втілювати в анексованому Криму російські футбольні закони. Сподіваємось, футбольна Європа розкусить міцний горішок під назвою «Вєтоха» та допомагатиме справді кримському футболу, в майбутньому складовій частині футбольної України, а не піде на поводу в проросійського бізнесмена.

Іван Білий (“Номер один”)

Коментарі вимкнені.