Хто прагне знищити теніс у Тернополі?


Через тенісні корти у парку “Топільче” не можуть порозумітися тернопільські тенісисти-любителі з інвестором, інформує “20 хвилин”.

Річ у тім, що у парку “Топільче” зараз є два безкоштовних тенісних корти, грати на яких збираються любителі. Ці майданчики не в найкращому стані, але люди мають де проводити своє дозвілля, не платячи за це гроші. Втім, інвестор, а це голова осередку Федерації тенісу України у Тернополі Олександр Цибульський, планує там облаштувати чотири платних тенісних корти і надавати безкоштовні години для тернополян. Причому він пропонує, аби безкоштовним був обідній час – з 13.00 до 15.30. А це не дуже зручно, кажуть тенісисти, які звернулися у редакцію.

Минулого тижня вони провели зустріч у міськраді з інвестором та начальником управління стратегічного розвитку міськради Юрієм Дейнекою. Проте тоді питання щодо безкоштовних годин у більш зручний час так і не погодили. Відкритим питання залишається і досі.

– На зустрічі було шестеро тенісистів-любителів, ми щодня граємо в теніс на безкоштовних кортах, – каже тернополянин Олег Синовець. – А тепер нам пропонують грати лише в обідню пору. А це практично неможливо. Адже, по-перше, всі ми на роботі, а, по-друге, в літню спеку грати в теніс просто нереально. Ми за те, щоб вкладали гроші у розвиток тенісу. Але виходить так – там вже є майданчик, а його забирають, реконструйовують і роблять платним.

Тенісисти кажуть, що в ідеалі було б добре зробити хоч один майданчик безкоштовним. Але якщо ні, то хоча б три-чотири години щодня увечері зробити безкоштовними.

– Під час зустрічі у міськраді ми намагалися знайти компроміс, але інвестор нас не послухав, – каже Олег Синовець.
До слова, Олег Синовець також написав інформаційний запит у міськраду, де поставив питання щодо того, хто є переможцем тендеру, кількості та місць розташування кортів, термінів виконання будівельних робіт, порядку та умов безкоштовного користування тенісними майданчиками мешканцями Тернополя. У запиті відповіли, що 1 вересня 2014 року комісія з вибору інвестора проголосила Олександра Цибульського переможцем конкурсу щодо реконструкції чотирьох кортів на території парку “Топільче”.
“На даний момент здійснюється укладення відповідного інвестиційного договору , в якому і будуть передбачені терміни виконання будівельних робіт. Відповідно до пропозиції інвестора певна кількість годин для гри в теніс буде безкоштовно надаватися мешканцям міста”, – йдеться далі у відповіді.

Начальник управління стратегічного розвитку міськради Юрій Дейнека сподівається, що сторони таки дійдуть згоди. Тому конфлікту не бачить.
– Голова осередку Федерації тенісу України у Тернополі Олександр Цибульський виграв конкурс на облаштування тенісних кортів у парку Топільче. Але інвестиційний договір ще не підписаний, – каже він. – Підписаний він буде тоді, коли обидві сторони дійдуть згоди щодо безкоштовних годин. Поки не буде такої згоди, договору не буде. Наразі до мене не зверталася ні одна зі сторін.

Пан Дейнека каже, що тенісисти-любителі просять надати один корт у безкоштовне користування, але це практично неможливо. Бо хто тоді доглядатиме за цими майданчиками? Посадовець також додає, що платні тенісні корти мають бути  і у парку Національного Відродження. Наразі тривають переговори з переможцем тендеру.

За коментарем щодо проблеми, яка виникла, ми звернулися до інвестора Олександра Цибульського. Він каже, що наразі взагалі нема предмету для розмови, адже договір ще не підписаний і жодних робіт у парку ще ніхто не проводить. Чоловік додає, що нікого з кортів не виганяє, та й взагалі все, що там планує робити – все це для людей.

Пан Цибульський також надав фото нинішніх кортів у парку “Топільче”, з яких видно, що вони не у найкращому стані. Атакож інвестор показав, як вони виглядатимуть після реконструкції.

– На сьогодні корти в парку “Топільче” перебувають в жахливому стані, там неможливо грати в теніс, це все видно по фото, – каже він. – На даних “кортах” на сьогодні хіба що псів вигулюють. Для реконструкції даних кортів потрібно чимало коштів, і даний проект є малорентабельним, та й значною мірою соціальним, адже за 24 роки там ніхто нічого не робив і вони занепадали. Даним видом спорту займаюсь вже більше 20 років, неодноразово є переможцем міських і обласних змагань і прекрасно бачу проблему, яка є на сьогодні в розвитку даного виду спорту в регіоні.  Тому при оголошенні конкурсу на реконструкцію цих “кортів”, який був проведений на всі 100% офіційно з оголошенням у ЗМІ і на сайтах міської ради ще рік тому, я проявив ініціативу, зробив проект і всі відповідні дозвільні документи, кошториси і погодження і прийняв участь в конкурсі і був оголошений переможцем. За умовами конкурсу є надання трьох соціальних годин безкоштовно для заняття на даних кортах, аналогічно, як це оголошено в конкурсі з будівництва кортів в парку “Національного відродження”.

Олександр Цибульський також додає, що 13 серпня провів збори з тими, хто грає на кортах у парку “Топільче”. Причому ці збори організував із власної ініціативи, повідомивши знайомих тенісистів, які мали передати інформацію одні одним.
– Тоді всі сказали, що нічого не мають проти і згідні на мої умови, – каже інвестор. – Ми склали протокол зборів, вони підписалися. А тепер з’явилися ще одні, які незадоволені. Тоді на зборах їх не було.

Коментарі вимкнені.