Парадокси Тернополя: у лікарнях – “контрольована” благодійність, але місто – з п’ятьма генпланами
Парадокси Тернополя: у лікарнях – “контрольована” благодійність, але місто – з п’ятьма генпланами.
Так, окрім нашого міста, аналізували також Вінницю, Запоріжжя, Маріуполь та Краматорськ. Про їх проблеми і здобутки розповіли у студії «Громадського радіо» менеджери проектів всеукраїнської ГО «Центр UA» Юлія Решітько та Олександр Дмітрієв. За їхніми словами, така вибірка була зроблена тому, що саме у цих п’яти містах спостерігається позитивна динаміка, суспільно-політичні процеси, дуже цікаві проблеми, які вимагають негайного розв’язання і масштабування цих практик по інших містах. Так, серед найбільших проблем, які турбують мешканців нашого міста – відкритість та прозорість влади, відсутність генплану забудови міста, транспорт.
– Ми хочемо, щоб у всіх містах, де ми діємо, відбулось відкриття генпланів. У Тернополі, наприклад, є п’ять варіантів генерального плану, а який правильний — поки невідомо, – каже Олександр Дмітрієв. – Скоріш за все, там 5 однакових планів, але з різними додатками і різними змінами, але поки громадськість досі не знає, який із варіантів є чинним, і яким можна користуватися. План є, але люди не знають, що з ним робити — де зони забудівлі, де рекреаційні зони.
В той же час, за словами громадської активістки ГО «Центр UA» Юлії Решітько, у Тернополі є позитивний приклад, коли влада пішла їм назустріч.
– Тепер у лікарнях ніхто не буде казати купити вату чи ще щось, у кожному лікувальному закладі вже встановлений термінал, через який ти можеш сплатити цей благодійний внесок. Тепер вони всі переведені у безготівковий формат, і йдуть до одного благодійного фонду, про що він звітує, – говорить вона.
Менеджери проекту «Дій!» кажуть, що це якраз те, чим можна «пощупати» ефективність роботи місцевої влади — комунікація і наміри до співпраці. Звичайно, є ще прозорість — це виконання закону про доступ до публічної інформації, відкриті генеральні плани, відкриті проекти рішень, безпосередньо весь спектр проблем громадської участі, застосування механізмів взаємодії громадськості з місцевою владою. Та, на жаль, сьогодні, не всі міста навіть мають ці механізми. Саме тому завданням номер один для ініціаторів всеукраїнського проекту є — стати платформою для об’єднання громади заради однієї спільної мети: зробили своє місто комфортнішим і кращим.
Коментарі вимкнені.