Чортківські підприємці можуть постраждати… через черешні

Так, саме активна сезонна торгівля  овочами та фруктами (яка сьогодні має місце по всій Україні, а не лише в Чорткові) стала ключовим аргументом для збільшення ставок єдиного податку для платників першої та другої груп з боку окремих депутатів міської ради та нового керівництва Чортківської ОДПІ під час обговорення даного питання 20 червня цього року на черговій сесії міської ради. Адже , на їх думку, підприємці Чортківщини (особливо ті, які у холод і спеку стоять на ринку) отримують надприбутки.

Вже стало звичним постійно говорити про необхідність захисту малого та середнього бізнесу, продовжуючи його знищувати. Як і на війні, за помилки генералів розплачуються прості солдати, так і  в процесі активних податкових маневрів в нашій країні завжди під роздачу попадають ті самі дрібні і незахищені, ті, які у 90-х залишилися без роботи  і пішли у дрібне підприємництво, ті, які набрали кредитів – і не можуть повернути їх  по сьогоднішній день, ті, які позбавили себе права на нормований робочий день, оплачувану відпустку і лікарняні , ті, кого називають поважно на заході і зневажливо у нас, в Україні –  «бізнесмени».

Але , кажуть, повага з боку інших починається з самоповаги, якої так бракує українським «горе-бізнесменам», які озлобилися на весь світ, один на одного, заховалися кожен у свою шкарлупку і спостерігають, як «знищують» сусідів, свято сподіваючись оминути такої участі для себе.

Хтось з відомих сказав , що є дар бачення, є дар передбачення, а є дар «нічогонебачення». На жаль , більшість людей володіють третім даром, а тому постійно наступають на одні і ті ж самі граблі.

Чи можна розвинути у собі два інші дари? Можна, якщо дуже захотіти, перестати мислити старими категоріями і почати діяти. Але це знову справа вибору ! Такого самого, який постає навіть при виборі черешні : купити за 15, 20 чи 45 гривень? Чи, взагалі, не купляти?

У будь-якому випадку, право вибору залишається за кожним з нас разом з обов»язком нести відповідальність за зроблений вибір.

 

Коментарі вимкнені.