«Португальські бандерівці» передали бійцям АТО реанімобіль

Біля реанімобіля з Португалії (зліва направо) Олег Сташук та Сергій Дикий

Завтра у зону АТО вирушить карета швидкої допомоги, куплена у Португалії для українських бійців сім’єю Сташуків, родом із Тернопільщини, які вже 14 років живуть і працюють у Португалії.

Ця швидка раніше обслуговувала португальську сферу медицини, але з часом її «списали» і продали. У Європі недовго використовують такі авто – за нашими мірками вона майже нова, до того ж удосконалена тамтешніми автомайстрами, які працювали над нею з усвідомленням, для чого призначений і куди прямує цей автомобіль.  Марка автомобіля італійська – «Івеко Дейлі». З Португалії до Тернополя машина легко подолала 3 750 км, загальний пробіг становить 220 тисяч кілометрів.

Як розповів волонтер із Тернопільського району, родич Олега Сташука, петриківчанин Сергій Дикий, ця швидка – стандартний сучасний реанімобіль для екстрених ситуацій. У салоні для лікарів і пацієнта є дефібрилятор, апарат вентиляції легень, кондиціонер, вдосталь бинтів, засоби для дезінфекції, медикаменти.

Укомплектовували швидку спільними зусиллями українці в Португалії – подружжя Олега та Людмили Сташуків, брат Людмили Юрій Мазурик, син Богдан та батько Олександр Вареми, Калина Гоян, Володимир і Людмила Кернери, Михайло Семенюк. Серед іншого «португальські бандерівці» зібрали великі комплекти добротних шкарпеток, консерви, натуральну каву та інші побутові важливі дрібниці.

«Швидку» Людмила та Олег Сташуки, Сергій Дикий, Руслан Манчур особисто відвезуть у сектор «М» — район дій сил АТО довкола міста Маріуполь Донецької області, де й передадуть у батальйон, якому це авто вкрай необхідне. В один бік екіпажу доведеться подолати близько 1370 кілометрів. З волонтерами з Тернополя захищати українські позиції поїде також тернополянин – боєць 79-ої аеромобільної бригади.

До речі, 200 літрів дизельного палива для передачі реанімобіля бійцям в АТО виділило керівництво ПрАТ «Молокія», де працює петриківчанин Сергій Дикий. У Тернопільській райдержадміністрації волонтери знайшли підтримку щодо наповнення автомобіля іншими необхідними речами для бійців, адже для цього залишилося ще багато вільного простору.

Як розповів Петриківський сільський голова Руслан Лазорко, з села Петриків Тернопільського району в зоні АТО позиції захищають 26 жителів, п’ятеро з яких нещодавно повернулися як демобілізовані і мають посвідчення учасників бойових дій, четверо петриківчан зараз перебувають на навчальних полігонах.

Скільки вартує укомплектований реанімобіль, волонтери з етичних міркувань не розповіли. Однак, здогадатися, що це недешево, не складно. Люди доброї волі взяли на себе обов’язок виконати благородну справу, покликану врятувати життя нашим Героям. Адже знаємо, як важливо надати допомогу відразу після поранення (в перші 20 хвилин, максимум годину). Практика показала, що на передньому краї бойових дій дуже багато втрат саме через несвоєчасність допомоги, а не в тому, що бракує медиків чи ліків.

Ірина Юрко

Фото автора

Коментарі вимкнені.