Масштаби вражають: виявлені чергові стихійні сміттєзвалища на Тернопільщині площею понад 6 га

Фахівці ДЕІ у Тернопільській області продовжують проводити планові перевірки органів місцевого самоврядування щодо дотримання вимог природоохоронного законодавства.

Так, під час обстеження території Збаразької громади виявлено 38 несанкціонованих звалищ відходів.

📍 Зокрема, наймасштабніші стихійні сміттєзвалища розташовані на території сіл: Зарудечко, Шимківці, Зарубинці, Добромірка, Іванчани, Травневе, Нижчі Луб’янки, Вищі Луб’янки, Максимівка, а також у м. Збараж.

⚠Загальна площа засмічених ділянок становить 63 094 м2.

🖋Згідно ст. 26 Закону України «Про управління відходами», ст. 33 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» вирішення питання щодо організації управління побутовими відходами, забезпечення ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ у межах населених пунктів та здійснення контролю за додержанням земельного та природоохоронного законодавства належить до повноважень органів місцевого самоврядування.

📩Відтак, Інспекцією направлено вимогу до Збаразької міської ради, якою зобов’язано ліквідувати стихійні сміттєзвалища, а також вживати заходів щодо попередження таких порушень у майбутньому.

☝Зазначаємо, що розміщення відходів на необлаштованих ділянках створює значну загрозу для довкілля. Адже небезпечні речовини зі сміття потрапляють напряму в ґрунт та водоносні горизонти, погіршуючи тим самим якість поверхневих та підземних вод. Такі стихійні сміттєзвалища дуже часто стають причиною пожеж, які викликають забруднення атмосферного повітря.

🚯Тому органи місцевого самоврядування повинні вживати заходів щодо запобігання утворення несанкціонованих сміттєзвалищ та їх ліквідації.

🟢Нагадаємо, про несанкціоновані сміттєзвалища можна повідомити Державну екологічну інспекцію у Тернопільській області через застосунок #ЕкоЗагроза, на поштову адресу: Шашкевича, 3, м. Тернопіль, тел. (0352) 25-95-82, або на електронну адресу: tern@dei.gov.ua

❗Не створюйте стихійних сміттєзвалищ! Бережіть довкілля!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *