Чи варто лікувати молочні зуби

У тому, що хворі зуби дорослої людини підлягають лікуванню, ніхто не сумнівається. А молочні зуби? Батьки часто ставлять запитання: навіщо лікувати зуб, який все одно випаде? Думка стоматологів однозначна: лікувати зуби потрібно, навіть молочні. І тому є багато причин.

Запишіться на пломбування зубів для вашої дитини вже сьогодні: https://familydent.ua/plombuvannya-molochnyh-zubiv/ та забезпечте здорову усмішку малюка завдяки якісному та безболісному лікуванню нашими досвідченими лікарями-стоматологами.

Чому важливо лікувати молочні зуби

По-перше, будь-яка людина пережовує їжу зубами. Це перше кільце травного тракту. Як каже гастроентеролог, травлення починається в роті.

Наявність усіх зубів – запорука гарної вимови. Дитині необхідно забезпечити нормальний розвиток голосового апарату. Запобігти проблемі завжди простіше, ніж розв’язати її.

Часто передчасна відсутність молочного зуба призводить до розвитку неправильного прикусу. На порожньому місці, де був зуб, починають рухатися сусідні зуби. Новому зубу не вистачає місця для росту. У результаті новий корінний зуб прорізується там, де він був не потрібен.

Хворі зуби перетворюються на джерело інфекції. Невилікуваний молочний зуб може призвести до інфікування постійних зубів. Нерідко корінний зуб уже росте з карієсом.

Карієс для дітей дуже небезпечний. За великого вогнища інфекції може розвинутися інтоксикація організму. Це захворювання швидко поширюється в ротовій порожнині дитини. Молочні зуби не такі міцні, як постійні. Вони мають слабшу емаль і опущені всередину великими дентинними канальцями.

Під час лікування карієсу в дитини дуже важливо якомога раніше видалити хворі тканини, уражені бактеріями. Після видалення ураженої ділянки зуб дезінфікують і покривають композитним матеріалом.

Наслідки карієсу в дітей

Невилікуваний карієс призводить до іншого захворювання – пульпіту. Це коли мікроби карієсу потрапляють у пульпову камеру, де розташований нерв. У результаті розвивається пульпіт. Зуб стає дуже чутливим, гостро реагує на холод або спеку.

Подальший розвиток хвороби може призвести до тяжких наслідків і ускладнень. Нерви поступово відмирають, виникає некроз тканин. Навіть якщо біль минув, хвороба не припиняється, а розвивається далі. Бактерії поширюються на корінь зуба і тканини, прилеглі до кореня. Відбувається запалення кістки щелепи. Різкий, нестерпний біль, набряк, підвищення температури тіла – хвороба набуває форми, що загрожує здоров’ю.

Не можна допускати поганого стану зубів. Це загрожує ускладненнями та тривалим відновлювальним процесом. Дитячі стоматологи повинні лікувати молочні зуби. Їм більш знайомі особливості будови молочних зубів. Лікування рекомендується під загальним наркозом. Це світова практика. Під наркозом лікар зможе провести більш якісне лікування, не травмуючи психіку дитини.

Причини карієсу в дітей. Чому діти до року страждають на карієс?

Основною причиною карієсу в дітей грудного віку є вуглеводи в молоці. Карієс вражає дітей, які буквально не випускають з рота пляшечку з дитячою сумішшю. Вуглеводи з молока, залишені на зубах дитини, руйнують емаль. Імовірність розвитку карієсу в такому ранньому віці у дітей, які перебувають на грудному вигодовуванні, менша. Це пояснюється тим, що жіноче молоко має більш збалансований склад, з натуральними компонентами.

Батьки не знають, що дитині потрібно чистити зуби. Щоб запобігти карієсу, ви повинні почати чистити перші зубки вашої дитини у віці до одного року. Для цього використовуйте фланелеву тканину, змочену в теплій воді. Поступово, у міру дорослішання дитини, починають користуватися м’якими щітками. Перша страва без макаронів. Потім із макаронами можна, але тільки для дітей. До 3 років у дитини вже міцно стоять зуби. Між зубами немає проміжку, отже, вони погано промиваються слиною. Якщо до цього віку дитина не могла почати чистити зуби, то після 2,5 років вона просто зобов’язана це зробити.

Холодні сиропи пошкоджують емаль дитячих зубів. Сиропи від кашлю містять велику кількість цукру. Під час лихоманки в дитини знижується секреція слини, тому зубна емаль стає беззахисною перед руйнівною дією цукру. Стоматологи давно попереджають про небезпеку сиропів. Після вживання ліків у вигляді сиропу слід прополоскати рот і насамперед почистити зуби.

Дітям з астмою слід чистити зуби після кожного застосування препарату.

Діти з алергією також перебувають у групі ризику. Антигістамінні препарати знижують секрецію слини. Їм потрібен додатковий догляд за порожниною рота протягом дня.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *