Один з найстаріших та найкрасивіших серед замків Тернопілля відзначив 484-річчя

Старовинне, славне історією та традиціями, місто Бережани відзначило Свято замку. Бережанський замок – один з найстаріших та найкрасивіших серед замків Тернопілля. Історія створення сягає 1534 року, коли польський магнат Микола Синявський починає будівництво фамільної резиденції в заплаві обох рукавів річки Золота Липа. За десять років будівництва на важкодоступному болотистому місці постала міцна фортеця, посилена валами, з каплицею, яка згодом стала усипальницею роду Синявських. А після модернізації у XVII столітті французьким інженером Бопланом, замок став справжньою міцною оборонною спорудою з бастеями по кутах валів і двоповерховими житловими корпусами по периметру з бійницями на ззовні і товщиною стін до 2 м.

Сьогодні ж Бережанський замок зберіг лише частину славної історії та колишньої міці. Все внутрішнє оздоблення замку не збереглось, твори мистецтва були вивезені до Польщі після Першої світової війни. Проте нинішня влада та громада міста не нехтує такою туристичною принадою міста і згуртовує містян та гостей навколо колишньої твердині. Свято замку у Бережанах традиційно організоване за ініціативи облдержадміністрації, Бережанською міською радою та Бережанським державним історико-архітектурним заповідником.

Родзинкою свята стали театралізовані дійства, пов’язані з історичним постатями засновників та власників замку, а також реконструкція лицарських поєдинків. Гостей запрошували в традиційний середньовічний танок, розважали піснями та танцями. Закінчилося святкування неймовірним фаєр-шоу та запаленням ватри.

Фото >

Коментарі вимкнені.