Події в Почаєві – це спроба провокації Російської Православної Церкви, – Іван Ковалик

Протягом останніх днів в українському інформаційному просторі, зокрема у мережі фейсбук стала резонансною новина про паломників, які йшли хресною з Кам’янець-Подільської єпархії УПЦ (МП) до Почаївської Лаври, вдягнені у футболки на яких був розміщений уривок з Біблії. На перший погляд видається все зрозумілим. Проте цю подію потрібно розглядати у набагато ширшому контексті.

31 серпня в Константинополі має відбутися зустріч патріарха Росіської Православної Церкви з Вселенським патріархом Варфоломієм. Під час цієї зустрічі центральним питанням буде надання Томосу Українській Правславній Церкві (КП).

Російська Православна Церква і патріарх Кирило (не виключено, що з допомогою російських спецслусжб та агентів впливу РФ на території України) буде всіма силами зривати надання Томосу.

Саме в ключі зриву надання Томосу Українській Православній Церкві (КП) слід розглядати події, які мали місце в Почаєві.

Декілька фактів:

– футболки з уривком з Біблії, який починається словами «готуйтесь до війни» роздавалися централізовано на території Кам’янець-Подільської єпархії;

– на хресній ході було використано зображення ікони Спаса Нерукотворного, яку урочистило освячували бойовики ДНР та яку часто вони використовують;

– для того щоб нести хрест, загальна вага якого перевищує більше 100 кг, були залучені міцної тілобудови віряни, яких і одягнули у футболки з неоднозначним текстом (це не представники охоронних фірм, версія про яких з`явилась пізніше).

Що ж насправді відбулося?

Як на мене – це спробу провокації Російської Православної Церкви, яка мала на меті спровокувати конфлікт між учасниками хресної ходи та представники правих організацій або вірян інших конфесій Тернопільської області з залученням правоохоронних органів. Така «картинка» мала б посилити аргументацію патріарха Кирила в питанні не надання Томосу УПЦ (КП). Мовляв: «дивіться, що робиться, уявіть що почнеться після надання Томосу. Це ж буде різня». Російська Православна Церква не вперше намагається спровокувати релігійні протистояння на території Почаївської Лаври на свою користь.

Сьогодні нам потрібно бути пильними до провокацій, які робить РПЦ на території України та не вестись на них, оскільки надання Томосу УПЦ (КП) дозволить українському народові мати свою канонічну церкву, що суттєво послабить ідеологічні основи «русского мира».

Іван Ковалик

Коментарі вимкнені.