Суд за пам’ятник на Пантеоні Героїв: родина Стадників просить про індивідуальну могилу

  • Батько загиблого захисника Віталія Стадника —  пан Олег просить суд дозволити їм встановити індивідуальну надмогильну споруду на території «Пантеону Героїв».
  • Рідні інших загиблих категорично проти цього і наголошують на дотриманні загальної концепції – пам’ятники у вигляді хрестів з сірого пісковику.

Конфлікт через облаштування «Пантеону Героїв» тягнеться від жовтня 2023 року. Саме тоді батьки загиблого Віталія Стадника почали проводити перші роботи щодо облаштування могили сина за індивідуальним проєктом. Від власних джерел журналісти «20 хвилин» дізналися, що могилу планували оформлювати гранітом, а поверх встановити у масштабі один до одного статую загиблого захисника. Чоловік мав бути у формі, зі зброєю та квітами.

Наголошують на порушенні норм

Після того, як працівники спеціалізованого комунального підприємства «Ритуальна служба» демонтували вісім плит та бетонну конструкцію з могили загиблого Віталія Стадника, родина подала позов до суду. Судова тяганина триває з грудня 2023 року, тобто вже пів року.

Олег Стадник просить визнати дії СКП «Ритуальна служба» незаконними, щодо визначення розміру могил та зобов’язати не чинити перешкод у встановленні намогильної споруди індивідуального замовлення. Також він просив заборонити виконання проєктних робіт, що вказані в документації про облаштування «Пантеону Героїв» на могилі сина. Про це «20 хвилин» стало відомо з єдиного державного реєстру судових рішень.

Свої дії батько загиблого Віталія Стадника аргументує тим, що під поховання загиблих воїнів надали місце менших розмірів, ніж встановлені чинним законодавством України.

«Відповідно до законодавства, ширину земельної ділянки під поховання не менше 1,5 м. СКП «Ритуальна служба» визначила межі могили дерев’яними конструкціями розміром 1 м на 2 м. Проте, відстань між сусідніми могилами (такими ж дерев’яними конструкціями) справа – 40 см, зліва 30 см. Фактично під могилу загиблого надали місце на земельній ділянці кладовища шириною не більше 1,35 м (ширина могили 1 м + 20 см справа + 15 см зліва половини відстані між сусідніми могилами)», — йдеться в ухвалі від шостого грудня.

Знову суди….

25 червня у Тернопільському міськрайонному суді розпочали розгляд справи по суті. Веде його суддя Ольга Герчаківська.

На засідання прийшли рідні захисників, похованих на території Пантеону Героїв на Микулинецькому кладовищі.

Позивач, батько загиблого військовослужбовця Олег Стадник, на засідання не прийшов. Його інтереси представляє адвокатка Оксана Притула. Вона зачитала позовну заву та вкотре наголосила, що родина Стадників претензій до інших рідних загиблих не мають. А лише прохають дозволити їм встановити надгробну конструкцію індивідуального проєкту. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *