У відомстві Ломаковича виявили фінансових порушень на майже 750 тисяч грн.

Фахівці Управління Західного офісу Держаудитслужби в Тернопільській області провели планову ревізію фінансово-господарської діяльності Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії імені Тараса Шевченка, ректором в якому є Афанасій Ломакович, за період з липня 2015 року по серпень 2018 року та виявили фінансових порушень на загальну суму 725,9 тис. грн.

Установлено покриття за рахунок коштів загального фонду видатків, які мають здійснюватися за рахунок спеціального фонду на загальну суму 157,8 тис. грн; незаконні витрати на оплату праці на загальну суму 64,7 тис. грн; сплату єдиного соціального внеску за завищеними ставками збору на суму 35,6 тис. грн; через непроведення претензійно-позовної роботи недоотримано за платне навчання 67,6 тис. грн.

Проведеним під час ревізії обстеженням установлено, що в гуртожитку академії проживають сторонні особи, з якими не укладені договори найму (оренди) житлових приміщень. Відповідно відшкодування спожитих ними комунальних послуг не проводиться. Лише за спожиту зазначеними сторонніми фізичними особами електроенергію академія оплатила коштом бюджету 14,9 тис. грн.

Студентам-пільговикам недоплачено грошової компенсації за харчування та допомоги для придбання навчальної літератури на загальну суму 358,2 тис. грн.

Незважаючи на те, що затверджені на 2018 рік асигнування на заробітну плату забезпечують 87% потреби, адміністрація академії не лише не вживала ефективних заходів щодо приведення витрат у відповідність з бюджетними асигнуваннями, але й виплатила надбавки та доплати, які не мають обов’язкового характеру, на суму 362 тис. грн. Як наслідок, додаткова потреба в коштах на оплату праці до кінця 2018 року становить 3,4 млн грн.

Завдяки вжитим під час ревізії заходам забезпечено усунення виявлених порушень на суму 238,6 тис.грн.

За порушення законодавства з фінансових питань на 8 посадових осіб складено протоколи про адміністративне правопорушення. До установи застосовано зупинення  операцій з бюджетними коштами та попередження про неналежне виконання бюджетного законодавства.

Про результати ревізії поінформовано правоохоронні органи.

Коментарі вимкнені.