У негоді на Тернопільщині винуваті відьми?

Останніми днями погода нас дивує своєю мінливістю. Шалена спека змінюється зовсім не літнім холодом, який, в свою чергу, перейшов у смугу короткочасних дощів. Однак, наскільки нам стало відомо, дощі падають не всюди. Зокрема, на Тернопільщині є села, де дощ не нагадував про себе вже давненько. «Відьми не дають,  щоб дощ падав» – кажуть місцеві жителі. Можливо, жартують, а може й цілком серйозно 🙂

«Погляд» вирішив дізнатись, чи можуть відьми перешкоджати дощам, та як ідентифікувати наявність чаклунок у тому чи іншому населеному пункті. Наперед просимо наших читачів сприймати дану інформацію з посмішкою, адже в ній – мудрість наших предків.

Отже, нам вдалося дізнатись, що так, дійсно, якщо в селі живе відьма – то вона може «запродувати»  дощ. А якщо їх у населеному пункті декілька – то дощі оминають село роками. В давніх писемних джерелах не раз згадується про те, що чаклункам підвладні стихії, зокрема і дощі та грози. Адже з давніх давен відомо, що чаклуни могли викликати дощ, а, значить, можуть і перешкоджати йому появі. Таким чином намагаються «насолити» односельчанам, щоб в них урожай був менший, щоб більше натомились, працюючи на землі. Їй ж, відьмі, відсутність урожаю не загрожує: першими на звання «відьом» у населених пунктах є саме ті господині, у яких городина виростає швидко і плодоносить родючіше, аніж в інших господарів, не зважаючи на погодні умови.

А які ще способи «вичислити» відьму існують в народі? «Погляд» з’ясував, що найвідомішим є той, який практикувався у «Конотопській відьмі» – підозрюваних у відьомстві пробували … втопити. Якщо пішла на дно – значить чиста душа.  Якщо ж не втопилась, а плаває собі в воді з зв’язаними руками й ногами – значить стовідсоткова відьма. Наразі ми не володіємо статистикою, скільки ж відьом таким способом було виявлено за останні століття.  Можливо, зголоситься якась відьма, яка  зможе нам детальніше розповісти про це.

Та продовжуємо ознайомлювати наших читачів із способами, за допомогою яких можна виділити із натовпу відьму.  Гідне місце в рейтингу займає такий: з осикової дощечки витягнути сучок, щоб утворилася дірка. На Великодні свята піти із тою дощечкою до церкви, і крізь утворену дірку подивитися на жінок, присутніх на службі. Та, на голові у якої ви побачите глечик, і є відьмою.

Та є ще цікавіший спосіб:  у Великодній Четвер одягнути свій одяг на виворіт і піти у ньому до церкви. Якщо при цьому ні до чого не торкатися, то можна було побачити оголених  відьом, які стоять повернуті спиною до священика.

Способів є ще чимало, та сподіваємося, що ті, які наведені вище, змусили вас посміхнутись і забути на якусь мить про політику, економіку та власні негаразди.   А заодно й задуматись над питанням – в чому ще в нашій державі винні «відьми»?:)

Олена Веселка

Коментарі вимкнені.