“Думав, що танки їдуть”: де найбільше налякали жителів Тернопільщини підземні поштовхи

Землетрус на заході України відчували мешканці чотирьох областей.

Підземні поштовхи, епіцентр яких був на Тернопільщині, на світанку в четвер, 23 вересня, зафіксував головний центр спеціального контролю. Землетрус відчували у радіусі майже 100 км мешканці щонайменше чотирьох областей. 

Про це йдеться в сюжеті ТСН.16:45.

Землетрус стався о 6.18 за місцевим часом. Його епіцентром стало село Нагоряни на Тернопільщині, але відчували поштовхи магнітудою 4,3 навіть за сто кілометрів – в обласному центрі. У соцмережах очевидці повідомляли, що особливо сильно трусило у багатоповерхівках. Дверцята меблів відкривалися, посуд дзенькав, ліжка совалися. 

Окрім Тернопільської області, поштовхи відчули також на Івано-Франківщині, Львівщині та Хмельниччині. За попередньою інформацією, землетрус стався на глибині близько 10 кілометрів. 

У епіцентрі землетрусу — Нагорянах та навколишніх селах — люди почули, як перед підземними поштовхами щось сильно загриміло. “Я думав, що танки їдуть”, – зізнався один з місцевих мешканців.

У селі в такий час вже не сплять, тому люди добряче налякалися, навіть повибігали з хат. Але поштовхи були нетривалими і це селян заспокоїло. “Довго не тривало, може яких пару секунд – і все. У хаті в мене світильник трусився і стіни здригнулися”, – розповідала одна з мешканок. 

Староста села Олександра Конет розповідає, що теж налякалася. Каже, першою думкою було, що вибухнув котел і будинок валиться. На щастя, землетрус минув без наслідків – ні руйнувань, ні потерпілих. 

Як розповів заступник директора з наукової роботи Інституту Геофізики НАНУ Олександр Кензера, за потужністю цей землетрус був середнім. Загроза підземних поштовхів, за його словами, на Передкарпатті існує завжди, адже ця територія лежить у зоні сейсмоактивного поясу нашої планети.

“Це фактично край євразійської платформи. Тут також величезні напруження, але вони реалізуються у дрібніших землетрусах”, – пояснив науковець.

Тож, найімовірніше, ці підземні поштовхи були не останні. Щоправда, коли струсоне наступного разу – передбачити неможливо. 

Коментарі вимкнені.