Медичні послуги в Україні можуть подорожчати на 30%

У зв’язку з запровадженням в Україні ПДВ на імпортне медичне обладнання ціни на медичні послуги для кінцевого споживача можуть зрости навіть на 30%.

Про це виданню ZAXID.NET 4 серпня розповів почесний президент Асоціації імплантологів України, член правління Асоціації стоматологів України Мирон Угрин.

“В Росії, коли ввели на 10% (ПДВ на медичне обладнання – ред.), подорожчання відбулося на 14-15% для кінцевого споживача. Тобто слід чекати, що якщо в нас податок буде 20%, то слід чекати, що на 30% може збільшитись вартість (медичних послуг для споживачів – ред.). Воно не автоматично збільшується: 20% ввели – і на 20% подорожчання. Там ще є проблеми, пов’язані з замороженням коштів виробника, наприклад, бо він мусить заплатити це ПДВ на в’їзді і потім його відробляти”, – зазначив він.

Відтак, за словами Угрина, запровадження ПДВ на медичне обладнання на рівні 20% точно призведе до подорожчання медичних послуг для кінцевого споживача більш, ніж на 20%. Зокрема, за його словами, подорожчання торкнеться майже усіх стоматологічних послуг, за виключенням окремих позицій.

“На сьогоднішній день проблем з поставкою медичного обладнання ще не відчулося, тому що клініки не купляють щодня, але зараз вже при замовленні було зростання. Деякі компанії сказали, що вони не можуть відпустити зараз, бо вони зараз перебалансовують касові апарати, перераховують ціну… Взагалі це так дивно, бо я розумію, якби сказали, що з нового року будуть вводити, дали б часу подумати, як це зробити…”, – додав він.

Нагадаємо, 1 серпня цього року вступила у дію постанова Кабміну “Про перелік виробів медичного призначення, операції з постачання яких звільняються від оподаткування податком на додану вартість”.

Коментарі вимкнені.