Влада “вдарить” штрафами по власниках собак

В парламенті хочуть «вдарити» значними штрафами та кримінальною відповідальністю по власниках собак, які не відповідально ставляться до догляду за своїми тваринами.

Якщо чиясь собака напала на людину та спричинила тілесні ушкодження, то власник такої тварини може притягатися до посиленої адмінвідповідальності або до кримінальної відповідальності. Принаймні, так хочуть в комітеті Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності. Окремі члени комітету рекомендують прийняти за основу проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо невиконання або неналежного виконання власником чи утримувачем собак чи інших тварин обов’язків з догляду за ними. Про це повідомляється на офіційному сайті парламенту.

Проектом (реєстр. № 9040) пропонується посилити адміністративну відповідальність за порушення порядку утримання собак чи інших тварин. Зокрема, передбачається встановити розмір штрафу від п’яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (стаття 154 Кодексу України про адміністративні правопорушення). Згідно із проектом, «ті самі дії, що спричинили заподіяння шкоди здоров’ю людей або їх майну, а так само повторне протягом року вчинення порушення з числа передбачених частиною першою цієї статті тягнуть за собою накладення штрафу від десяти до двадцяти п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією тварини або без такої.»

Законопроектом також пропонується доповнити Кримінальний кодекс новою статтею 299–1, у якій передбачити кримінальну відповідальність за невиконання або неналежне виконання власником чи утримувачем собак чи інших тварин обов’язків з догляду за ними, якщо це призвело до спричинення твариною тілесних ушкоджень середньої тяжкості, тяжких тілесних ушкоджень або смерті потерпілому.

Згідно із проектом, «невиконання або неналежне виконання власником чи утримувачем собак чи інших тварин обов’язків з догляду за ними, якщо це спричинило потерпілому тілесні ушкодження середньої тяжкості, — карається штрафом від двохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

Ті самі діяння, якщо вони спричинили потерпілому тяжке тілесне ушкодження або його смерть, — караються обмеженням волі на строк від трьох до п’яти років або позбавленням волі на строк від трьох до дев’яти років.»

Нагадаємо, нещодавно, у магазині Чорткова, пес покусав школяра.

Коментарі вимкнені.