Білоруська опозиція пройшла Мінськом з хрестами

30 жовтня в Білорусі опозиція традиційно відзначила ходою день вшанування предків – Дзяди. Це єдина акція білорускою опозиції, яку влада не ризикує розганяти.
Близько тисячі людей взяли участь в мітингу, який відбувся в Куропатах, – місці масового знищення жертв тоталітаризму.
Учасники акції йшли з біло-червоно-білими прапорами і несли виготовлені перед початком акції дерев’яні хрести. Вони скандували гасла «Жыве Беларусь!»
Впродовж всього шляху їх супроводжувала міліція, проте інцидентів і затримань не було.
Виступаючи на мітингу, заступник голови Консервативно-Християнської партії БНФ Юрась Бєлєнький вказав на значну кількість молодих людей серед присутніх.
«Якщо у молоді є відчуття пам’яті щодо своїх предків і здатність жертвувати своїми силами для увічнення цієї пам’яті, це означає, що білоруська нація не загине», – переконаний Бєлєнький.
Він заявив, що білоруським політикам потрібно мати мудрість.
«Рік тому, на такому ж мітингу в Куропатах, я закликав білоруських політиків не брати участь в президентських виборах, які проходили за сценарієм влади. Я попереджав їх, що на цих виборах неминучі провокації. Проте до наших слів ніхто не прислухався. Іноді мудрість полягає в тому, що потрібно відвернутися від ворога. Але в минулі вибори ніхто ні від кого не відвернувся, і зараз ми має те, що маємо», – зазначив опозиціонер.
За його словами, хода під національною символікою в Куропатах надзвичайно важлива для духовного відродження білоруського народу.
«Коли ми були депутатами Верховної Ради, нам багато хто говорив, що білоруська мова, біло-червоно-білий прапор і герб «Погоня» – це не першочергові завдання, спочатку потрібно забезпечити матеріальний достаток людей. Проте зараз ми бачимо, що якщо немає духовності, якщо немає святинь, не може бути й матеріального благополуччя», – заявив політик.
Акція «Дзяди» має тривалу історію. У Куропатах 21 рік тому відбувся перший антирадянський мітинг, а 10 років тому акція стала опозиційною.
Жалобний мітинг в день вшанування предків не забороняється державою.
Традиційно демонстранти йдуть за маршрутом: проспект Незалежності – вулиця Калиновського – вулиця Сєдих – вулиця Карбишева – вулиця Гамарника – вулиця Мірошниченко.
Як повідомлялось, 25 жовтня у Мінську за закликом громадянської кампанії «Європейська Білорусь», лідер якої Андрєя Саннікава утримується у в’язниці з дня виборів президента Білорусі 19 грудня 2010 року, відбулася чергова акція протесту з вимогою звільнення політв’язнів.
У момент, коли присутні почали скандувати «Свободу!», їх оточили люди в цивільному, почали виривати портрети, топтати ногами. Четверо активістів сіли на землю, проте незабаром їх затягли у міліцейські автобуси без номерних знаків.
Нагадаємо, незважаючи на заклики Заходу звільнити усіх політичних в’язнів та погрози про введення нових санкцій проти чиновників у Білорусі продовжуються арешти учасників акцій протесту та вводяться нові заборони для людей.
Зокрема, нещодавно працівники міліції і КДБ Білорусі зборонили бігати людям у парку імені Горького в Мінську, прирівняв біг парком до участі в несанкціонованому заході. Також в країні заборонено проводити мовчазні акції, коли люди просто виходили на вулиці і ритмічно плескали в долоні.

УНІАН 

Коментарі вимкнені.