У Тернополі назріває кризова ситуація
В Україні початок червня цього року виявився плаксивим. Тернопіль його меланхолійність стороною не обійшла. Чи не щодня місто рясно зрошує дощами. У давні часи система каналізації в центрі міста будувалася таким чином, що туди разом з господарсько-фекальними стоками потрапляли частково й опади. З часом в інженерних проектах ці дві системи почали розділяти. Проте не у всіх частинах міста вистачало грошей, щоб повноцінно зробити дощову каналізацію, – каже директор комунального підприємства «Тернопільводоканал» Володимир Кузьма.
Володимир Кузьма: «У зв’язку з цим ми маємо таку досить змішану ситуацію по місту. Дощові стоки з частини мікрорайонів потрапляють в нашу систему, а з частини – не потрапляють. І сама система господарсько-фекального відведення, яку обслуговує «Тернопільводоканал», не розрахована на приймання дощових стоків. Якщо відбуваються інтенсивні дощові опади і значна частина дощових вод потрапляє в нашу систему, то остання не спроможна за короткий період часу перекачати таку кількість стоків».
Через зливи, каже Володимир Кузьма, є загроза затоплення каналізаційно-насосних станцій і спостерігається перенаповнення каналізаційних мереж. Окрім того, при великій кількості опадів може відбутися збій у роботі очисних споруд.
Володимир Кузьма: «За короткий період часу починає надходити велика кількість стоків, і тому ускладнюється процес очистки, оскільки він потребує певного часу для перебування стоків у відповідних очисних спорудах. А при великій кількості опадів цей час, у принципі, не дотримується».
Вирішити проблему, каже Володимир Кузьма, можна при поступовому проектуванні роздільної системи. Тоді дощове водовідведення працюватиме окремо і матиме свої очисні споруди, навантаження на господарсько-фекальну систему зменшиться, а сильні дощі їй не перешкоджатимуть у роботі, – повідомляє ІНТБ.
Коментарі вимкнені.