Як підтримують українців у закордонних вишах
Нещодавно викладацький та студентський колектив Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського звернувся до учасників консорціуму «Науково-освітнього інноваційно-технологічного об’єднання», створеного з ініціативи ТДМУ і до якого входить 24 партнери-університети Європи, США, Росії, Малайзії, Грузії, Узбекистану, Таджикистану, Казахстану та України, із проханням об’єктивно і правдиво доносити до своїх колективів інформацію про події в нашій державі та вторгнення російських військ на територію Криму.
З метою висловити свою підтримку українському народу керівники і викладачі Словацького медичного університету, Вроцлавського медичного університету і Вищої державно школи імені Івана Павла ІІ в Білій Підлясці надіслали свої звернення. Ректор Самаркандського державного медичного університету (Узбекистан) запевнив у продовженні співпраці і наголосив на винятковій доброзичливості і щирості українців.
У своєму листі-відповіді керівник Словацького медичного університету професор Дана Фаркашова запевнила, що колеги її вишу стежать за розвитком подій в Україні з глибокою стурбованістю та напруженістю. «Ми віримо у те, що ситуація буде вирішена шляхом переговорів та завдяки взаєморозумінню обох сторін. Підтримуємо ваші зусилля і розповсюдили вашого листа за допомогою електронних комунікаційних мереж нашого університету», – йдеться у документі.
Водночас до ТДМУ надійшов і лист підтримки від партнерів у Вроцлаві. «З повагою, розумінням і великим співчуттям отримали листа від вас щодо ситуації в Україні, яка прагне створити незалежну і демократичну державу. Ми глибоко переконані, що протести на київському Майдані були очевидною і обґрунтованою реакцією суспільства на діяльність політиків у державі. Запевняємо вас, що значна більшість поляків переконана у правильності та легальності дій українського народу. Ми також намагаємося допомагати Україні в міру своїх можливостей, наприклад, це стосується лікування поранених учасників протесту у Вроцлавських лікарнях.
Обидва наші навчальні заклади впродовж років здійснюють плідну співпрацю. Багато викладачів і студентів Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського мали можливість відвідати наш університет, а наші працівники і студенти змогли перейняти ваш досвід. Запевняємо, що наша співпраця буде продовжуватися і надалі», – зазначає у листі ректор Вроцлавського медичного університету, професор Марек Зєнтек.
Окрім того, на сайті Вроцлавського медичного університету опубліковано «Положення щодо подій в Україні». У ньому мова йде про те, що «більшість жителів Вроцлава, включаючи також співтовариство університету є нащадками поляків із Західної України… Це країна, з якою ми відчуваємо себе емоційно пов’язаними і якій бажаємо найкращих досягнень політичних, економічних, соціальних і наукових. Також підтримуємо всі зусилля нового уряду, який прагне ввести верховенство права і демократії, і якнайшвидшого прийняття України до Європейського Союзу».
Польські колеги зазначають, що упродовж декількох років Тернопільський медичний університет і Вроцлавський медичний університет співпрацюють у галузі науки, навчання та організації наукового життя серед лікарів. Десяток співробітників та майже сто студентів з Тернополя мали можливість безпосередньо ознайомитися з навчальним і науковим середовищем Вроцлава, а вроцлавські співробітники і студенти відвідали навчальний заклад в нашому місті. Ректор Марек Зєнтек висловив впевненість, що Польща повністю приймає й підтримує зусилля українського народу у боротьбі за гідне життя, свободу, справедливість, моральні цінності та єдність країни.
«10 березня цього року відбулася зустріч проректора з наукової роботи Міхала Єленя та університетського координатора співпраці з Тернопільським державним медичним університетом імені І.Горбачевського доктора Войцеха Барга з 23 студентами нашого університету, які є громадянами України. Метою зустрічі було ознайомлення керівництва університету з їх потребами, а також інтеграція українських студентів, які навчаються в обох вишах. У зв’язку із цим продовжується надання допомоги і співпраця наголосили на зустрічі представники Міжнародної асоціації студентів-медиків. У цей час також був присутній колега Степан Савицький, випускник ТДМУ, який є одним з координаторів роботи українських добровольців для надання допомоги у догляді за пораненими учасниками протесту в Україні, госпіталізованих до лікарень Вроцлава. Він ознайомив присутніх із поточними проблемами та майбутніми перспективами щодо цієї діяльності.
Керівництво Вроцлавського медичного університету запевняє у Положенні, що подальша співпраця між двома вишами Вроцлава і Тернополя буде продовжуватися і всебічно розвиватися.
На лист-звернення відгукнулися і колеги з Вищої державної школи імені Івана Павла ІІ в Білій Підлясці. «Щиро дякую за листа, адресованого мені та всій академічній спільноті, із закликом проінформувати нашу громадськість про реальну ситуацію в Україні та підтримати український народ у його прагненні до відновлення незалежності і територіальної інтеграції та примирення українських громадян. У ці важкі дні ми здійснили певні кроки, які свідчать про нашу солідарність з вами», – зазначає ректор Вищої державної школи імені Івана Павла ІІ Джозеф Бергєр.
У листі керівник навчального закладу повідомляє, що сенат Вищої державної школи імені Івана Павла ІІ у білій Підлясці прийняв рішення щодо добровільного разового збору коштів зі співробітників університету у розмірі 5% від місячної заробітної плати. В результаті цього зібрано 7000 злотих.
Окрім того, в офіційному документі йдеться і про те, що ще 21 лютого Сенат навчального закладу затвердив текст звернення солідарності з Україною. Це звернення було зачитано під час організованої нашим закладом маніфестації солідарності.
«Останні дні сповнені драматичної інформації про події в Україні. Поглиблення політичної кризи є предметом великої дискусії усього світу, політиків, керівників. У Вищій державній школі імені Івана Павла ІІ навчається 132 студенти-вихідці з України. У нас також працюють професори з університетів України.
На сьогоднішній зустрічі ми хочемо висловити і підтвердити повну солідарність з українським народом, який вразив світ своїм прагненням до самовизначення, дотримання прав людини і демократичної держави», – зазначається у зверненні.
У ньому польські колеги також запевняють про надання матеріальної допомоги у вигляді збору медичних засобів і фінансової допомоги постраждалим особам, сім’ям, які втратили своїх близьких і потерпілих під час драматичних подій на Майдані.
«Ми дуже сподіваємося, що мирні ініціативи та переговори приведуть до перемоги і будуть противагою грубій силі і радикальним діям влади. Бажаємо всьому українському народу сили в прагненні до свободи і демократії. Колеги з України, ми є щирими вашими прихильниками. Розділяємо біль з усіма сім’ями вашої батьківщини, які втратили своїх близьких чи потерпілих під час недавніх болючих подій у Києві і в інших місцях України. Ви не самі! Наша школа буде для вас не тільки місцем, де ви зможете навчатися і отримувати знання. Ми хочемо, щоб ви, будучи серед нас, відчули нашу доброту, підтримку та солідарність», – наголосили польські колеги у зверненні.
Водночас керівництво Самаркандського державного медичного університету (Узбекистан) підтвердило намір про продовження співпраці із ТДМУ. «Прикладом цього є візит проректорів нашого університету до Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського, де була надана можливість ознайомитися із особливостями навчального процесу і навчально-дослідницької роботи, які відповідають світовим стандартам. Представники нашого закладу ближче ознайомилися зі звичаями, побутом і характером людей, які живуть у вашому чудовому краї, відчули теплий прийом і доброзичливість вашого народу. Ми пишаємося тим, що в листопаді 2013 року делегація ТДМУ взяла участь в роботі наукових конференцій з актуальних питань морфології і репродуктивного здоров’я, яка відбулися в Самаркандському державному медичному інституті. Це ще більше зблизило нас і ми відчули тепло та щирість наших народів.
Від імені всього нашого колективу зазначу, що ми раді знову запросити вас шановний Леоніде Якимовичу та ваших колег на низку конференцій, які відбудуться цього року. Разом з тим, у нас буде можливість ознайомити вас із нашим інститутом і давнім, але вічно молодим, містом Самарканд, який є перлиною Сходу», – запевнив ректор, професор А.Шамсієв.
Прес-служба Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.
Коментарі вимкнені.