Ярина Ґерета: «У Тернополі потопталися по Конституції, і не тільки»
Рішення про реорганізацію Тернопільської обласної експериментальної школи мистецтв імені Ігоря Ґерети шляхом об’єднання її із міською школою №21 ухвалили депутати 20 квітня.
Відтак, уже можна говорити про створення Тернопільського ліцею №21-спеціалізованої мистецької школи імені Ігоря Ґерети. «За» проголосували 28 міських обранців, хоча передували цьому і пікет під стінами мерії, і виступи представників колись обласної школи мистецтв (читайте також ТУТ – прим.).
Люди просили відкласти рішення до повного вивчення ситуації
Захищати заклад, створений нашим знаним земляком, до зали міської ради прийшли численні представники трудового колективу школи, – пише Терен.
Виступила зі зверненням до депутатів також голова батьківського комітету школи. Вона переконувала, що ухвалення рішення треба відкласти, оскільки в правоохоронних органах вже є чимало скарг і варто зачекати рішення судів.
Спробу захистити заклад зробила і викладач та донька засновника унікального навчального закладу Ярина Ґерета.
– Якщо глянути на школу, то відразу виникає запитання: як вона буде функціонувати в тому руслі, як нам пропонують? – розповідає жінка. – Спеціалізований заклад освіти це – не комплексна школа. У нас – інтегрований розклад, тобто предмети мистецького циклу йдуть відразу із предметами загально-освітнього циклу. А як бути із індивідуальними уроками музики? Там дуже багато нюансів…
Нагадаємо, ця проблема – задавнена і вже спричиняла чимало протестних акцій у Тернополі («Терен» писав ТУТ і ТУТ – прим.). Але вплинути на рішення депутатів обласної і міської ради захисники навчального закладу своїми діями не змогли.
– Щойно фракція БПП разом із іншими депутатами міської ради знищила дві школи! – написала Ярина Ґерета після сесії на своїй сторінці у «Фейсбуці». – Більшого цинізму, ніж зараз відбувається у Тернополі…, ще не було. Навіть влада Януковича не знищила Тернопільську обласну експериментальну комплексну школу мистецтв імені Ігоря Ґерети. Зате її знищила теперішня “демократична” влада, яка потопталася по Конституції України, і не тільки…
Примусового переведення дітей зі звичайного класу до мистецького – не буде!
У Тернополі вже реорганізували 26 навчальних закладів і жодних незручностей ані вчителі, ані учні і їхні викладачі не відчули. Так само безболісним буде процес зі створенням ліцею, стверджує гуманітарний заступник міського голови Леонід Бицюра.
– Тернопільська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №21 розрахована на 923 учнів, – каже він. – Зараз там навчається близько 500 учнів. У Тернопільській обласній експериментальній школі мистецтв ім. І. Ґерети навчається 350 учнів. Тобто місця вистачить для всіх. Ми вже прийняли рішення про ремонт і переобладнання 11-ти приміщень для потреб нових учнів. За кошти міського бюджету у них буде проведено капітальний ремонт системи опалення
Леонід Бицюра також нагадав про близькість цього навчального закладу до Центру дозвілля і молодіжних ініціатив ім. О. Довженка. А там, мовляв, і сцена є, і додаткові приміщення для занять. Це, на його думку, є додатковим плюсом.
– Примусового переведення дітей зі звичайного класу до мистецького – не буде! – наголошує він. – Кажу це для батьків, діти яких навчаються у школі №21. Також збережеться наступність навчання, зокрема діти школи №21 навчатимуться і надалі за Типовими навчальними планами МОНУ, а класи школи мистецтв – за планами, які визначені для даного типу закладу.
Він також наголосив, що після реорганізації будуть збережені робочі місця педагогам школи мистецтв і мережа класів закладів освіти, зокрема будуть функціонувати звичайні класи школи №21 та спеціалізовані мистецькі – школи мистецтв.
– За школою мистецтв також залишається будівля за адресою Медова, 5, – нагадує він. – Це врахували у рішенні обласної ради.
Варто визнати, певні запитання у депутатів виникли. Відповідати і пояснювати все політикам взялася Ірина Сум – заступник начальника-начальник відділу дошкільної, середньої і позашкільної освіти міського управління освіти і науки.
Після прийняття рішення щодо реорганізації працюватиме робоча група із розробки Програми розвитку новоствореного закладу. До її складу запросять і педагогів, і представників батьківських рад обох закладів. На думку міської влади це людей мало б заспокоїти. Втім, активісти захисту школи мистецтв запевнили, що не заспокоються. Вони вже погрожують скаргами до прокуратури, а також судовими позовами. Далі буде…
Коментарі вимкнені.