Захист від ультрафіолетового випромінювання
Невидиме ультрафіолетове випромінювання, що існує у природному світлі сонця та штучних джерелах, таких як солярії, може бути шкідливим для здоров’я, викликаючи опіки, передчасне старіння шкіри та навіть погіршення зору.
Щоб захистити себе від УФ-випромінювання, важливо використовувати різні методи. Й один з найважливіших — якісні окуляри від сонця.
І хоча невелика кількість ультрафіолету необхідна для того, щоб виробився вітамін D, надмірного впливу сонця краще уникати й захищати себе в години-пік. Як саме? Розповідаємо.
Шкідливі ефекти УФ-випромінювання
Тривалий вплив УФ-випромінювання стає причиною низки проблем зі шкірою та очима, включаючи:
- сонячні опіки,
- пігментні плями,
- передчасне старіння шкіри,
- згрубіння шкіри та еластоз,
- тимчасова втрата зору, або “сніжна сліпота”,
- ризик розвитку катаракакти.
Ці ушкодження не тільки впливають на зовнішній вигляд, але й серйозно шкодять здоров’ю. Особливо небезпечний вплив УФ-випромінювання на ДНК клітин шкіри, що може спровокувати мутації і, як наслідок, рак шкіри. А також ультрафіолет — один із основних факторів ризику розвитку такого небезпечного захворювання, як катаракта, або помутніння кришталика ока.
Роль сонцезахисних засобів у захисті шкіри
УФ-А і УФ-В-промені надзвичайно шкідливі. Перші проникають глибоко в шкіру, викликаючи передчасне старіння, тоді як другі спричиняють опіки. Тож сонцезахисним засобам належить важлива роль у захисті шкіри від шкідливого впливу УФ-випромінювання. Вони містять спеціальні компоненти, які відбивають, розсіюють або поглинають УФ-промені та зменшують їхнє проникнення в шкіру, запобігаючи ушкодженню.
Важливо вибирати сонцезахисні засоби з достатнім рівнем захисту, що відповідає типу шкіри й умовам перебування на сонці.
Ключові рекомендації щодо використання сонцезахисних засобів
Для ефективного захисту від УФ-випромінювання важливо дотримуватися декількох рекомендацій:
- використовуйте сонцезахисні засоби з широким спектром захисту та SPF не менше 30;
- наносьте сонцезахисний крем за 15-30 хвилин до виходу на сонце;
- повторно наносьте сонцезахисний крем кожні дві години, а також після купання або інтенсивного потіння;
- подбайте про додатковий захист шкіри: носіть захисний одяг, наприклад широкополі капелюхи, сонцезахисні окуляри та одяг з довгими рукавами;
- вибирайте сонцезахисні окуляри з потрібним індексом пропускної здатності та поляризацією. Такі окуляри можна придбати в спеціалізованому магазині Оптика Люксор та додатково скористатися професійними порадами офтальмолога.
- уникайте перебування на сонці у пікові години випромінювання, зазвичай з 10:00 до 16:00.
Захист від УФ-випромінювання важливий для здорового способу життя. Використання сонцезахисних засобів та якісних окулярів від сонця, разом з іншими методами захисту, знизить ризик шкоди УФ-випромінювання й збереже здоров’я шкіри та зору на довгі роки.
Коментарі вимкнені.