Догляд за пультами та контролерами — як безпечно очистити та не зламати?

Через часті дотики рук до пульта або контролера може збиратися бруд, жир, пил. Тому рекомендується систематично чистити пристрій, спочатку використовуючи вологу, а потім суху серветку. Але, якщо на пульті з’явилися видимі плями, кнопки стали застрягати або перестали працювати, рекомендується провести зовнішнє очищення пристрою. У разі, якщо після цього девайс не почав працювати справно, слід розглянути можливість розбирання для видалення бруду всередині.

Що слід знати перед процедурою?

Не рекомендується використовувати звичайні мийні засоби, ацетон чи інші агресивні речовини, а також варто уникати вологи, щоб уникнути пошкоджень. Краще віддавати перевагу рідинам з високим вмістом спирту (понад 40%), оскільки вони швидко випаровуються і безпечні для контактів. У цьому питанні безпека настільки ж важлива, як і під час перебування на сайті https://nap-ua.org/ .

Періодичність проведення цієї процедури залежить від того, наскільки часто використовується пристрій. Зазвичай зовнішнє очищення пульта рекомендується проводити раз в 1-2 тижні. Для проведення цієї процедури знадобляться:

  • спирт або одеколон;
  • ватні палички;
  • ватні диски;
  • зубочистки;
  • ганчірка.

Слід спочатку змочити ватний диск спиртовмісною рідиною, потім слід віджати й ретельно протерти контролер з усіх сторін, міняючи вату при забрудненні. Для видалення бруду з труднодоступних місць, таких як щілини навколо кнопок, слід скористатися зубочисткою. Процедура завершується протиранням пристрою сухою тряпкою.

Внутрішнє очищення — безпечні способи

Для очищення всередині необхідно розібрати пристрій, проте це не рекомендується робити надто часто, лише у випадках несправностей, наприклад, коли деякі кнопки перестають працювати. Необхідні матеріали для цього:

  • ніж або пластикова картка;
  • викрутка (за бажанням);
  • спирт або одеколон;
  • ватні палички.

Почати слід зі зняття кришки відсіку для батарей та виймання батарейки. Слід зазначити, що у деяких моделях можуть бути гвинтики під батарейками, які утримують конструкцію. Більшість сучасних пультів складається за допомогою защіпок. Слід розібрати конструкцію за допомогою ножа чи пластикової картки, вставляючи інструмент в місця з’єднання передньої та задньої кришки, потім обережно рухатися по периметру пульта, роблячи легкі підіймальні рухи.

Після цього слід вийняти вкладку з кнопками з пластикової панелі та змочити ватну паличку у спиртовмісній рідині та ретельно очистити всі поглиблені та виступаючі частини кнопкової вкладки з обох сторін, змінюючи палички при необхідності. Потім необхідно протерти плату ватною паличкою, змоченою у спирті або одеколоні, а також ретельно очистити передню пластикову панель з обох сторін.

Коментарі вимкнені.