Петро Ландяк підготував Кодекс депутата Тернопільської міської ради при розгляді земельних питань

Депутат міської ради Петро Ландяк

Багато різних оцінок останнім часом поширюються про голосування депутатів Тернопільської міської ради по земельних питаннях. В мене є своя оцінка, однак я продовжу цю тему не нею, а пропозицією розглянути проект написаного нами Кодексу депутата при розгляді і прийнятті рішень по земельних питаннях. Презентую його , для отримання зауважень і пропозицій:
КОДЕКС
депутата Тернопільської міської ради при розгляді земельних питань
Ми депутати Тернопільської міської ради при розгляді і прийнятті рішень міської ради зобов’язуємось керуватись такими принципами:
1. Надання земельних ділянок проводити виключно на конкурсних умовах (за винятком надання земельних ділянок церковним громадам, державним і комунальним підприємствам для їх статутної діяльності). – Потреба пункту: використовуючи інвестугоди і договори суборенди, відходять від конкурсів і аукціонів на землю.
2. Надання земельних ділянок під будівництво повинно відбуватись у відповідності до генерального плану, планів зонування територій та на основі рішень архітектурно-містобудівної ради (до моменту затвердження детальних планів забудови).- Потреба пункту: радою приймались рішення без врахування вимог Генплану.
3. Підтримувати рішення щодо передачі земельних ділянок у власність власникам приватних будинків, об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків та гаражним кооперативам. – Потреба пункту: було багато випадків , коли депутати , не зрозуміло чому, не голосували за такі рішення, на які заявники мають свої конституційні права.
4. Підтримувати перезакріплення земельних ділянок новим власникам об’єктів нерухомості. -Потреба пункту: було також багато випадків , коли депутати , без жодних пояснень не голосували за такі рішення, чим порушували права заявників.
5. Підтримувати продовження ( поновлення ) договорів оренди суб’єктам господарювання на земельні ділянки у випадках, розміщення на них об’єктів нерухомості.-Потреба пункту: було також багато випадків , коли депутати не голосували за такі рішення, які повністю відповідають чинному законодавству.
6. У випадку поділу об’єктів нерухомості підтримувати рішення щодо поділу земельних ділянок.-Потреба пункту: було багато випадків , коли депутати утримувались від голосування за такі рішення, які також відповідають чинному законодавству.
7. Підтримувати надання в оренду земельних ділянок терміном на 10 і більше років, на яких розміщені об’єкти нерухомості (будівлі, споруди, приміщення).- Потреба пункту : Договори оренди землі приймаються на 5 років, хоча у 1998-2006 роках подібні рішення приймались на 10-25 років, що є зручним для заявників , так як рідшою є потреба звертатись до влади міста..
8. Підтримувати зняття з розгляду включених до порядку денного питань щодо надання в оренду, продовження (поновлення ) договорів оренди, надання у власність чи постійне користування земельних ділянок лише на основі аргументованих пояснень їх ініціаторів.- Потреба прийняття даного пункту: Доходить до абсурду. Депутат пропонує зняти питання включене в порядок денний, інші депутати просять ініціатора навести аргументи і дати пояснення своєї пропозиції, однак ініціатор зняття відмовляється озвучити свої мотиви, при цьому депутати більшістю голосів , знімають питання з розгляду!!! Це потрібно зупинити!

Коментарі вимкнені.