Дев’ять дітей, а загалом сорок сім людей загинуло на водоймах Тернопільщини

Дев’ять дітей, а загалом сорок сім людей загинуло на водоймах Тернопільщини з початку року. Працівники МНС, рятувальники, вкотре наголошують на дотриманні правил безпеки поведінки на воді і нагадують: на Тернопільщині єдине пристосоване місце для відпочинку на воді – “Дальній” пляж Тернопільського ставу, пише TV4.

Близько сорока семи людей, з них дев’ятеро дітей, втопились у водоймах Тернопільщини з початку року. Однією з причин такої статистики, кажуть в головному управлінні МНС, – купання людей у необлаштованих місцях. Єдиним паспортизованим на Тернопільщині місцем для відпочинку на воді є “Дальній пляж” на Тернопільському ставі. Всі інші є небезпечними, наголошують рятувальники.

–       Всі ці цифри є наслідком того, що місця відпочинку на воді, не обладнані відповідним чином. Тобто, порушуються вимоги правил охорони життя людей на водних об’єктах, – каже заступник начальника відділу державної інспекції цивільного захисту та техногенної безпеки Георгій ГАЛЬКЕВИЧ .

Відповідно яких, дані місця відпочинку повинні бути обладнані сезонними рятувальними постами, відповідним обладнанням, знаками попередження, агітаційними матеріалами, правилами поведінки на воді.

Попри відсутність в області облаштованих для відпочинку на воді місць, причиною трагедій є необережність та незнання елементарних правил поведінки на воді, каже Георгій Галькевич. Люди купаються в непристосованих водоймах, з не обстеженим дном, розпивають алкогольні напої, залишають без нагляду дітей. Тому, аби відпочинок не закінчився трагічно, рятувальники вкотре закликають людей дотримуватись правил відпочинку на воді.

– Для відпочинку обирати місце, яке добре відоме, перш за все, щоб воно відповідало правилам охорони людей на воді. Слідкувати за поведінкою дітей, а також власним прикладом показувати як правильно себе вести на воді, не зловживати алкоголем, -каже  Георгій ГАЛЬКЕВИЧ.

Під час купання суворо забороняється: стрибати у воду з човнів, катерів, споруд, не призначених для цього; пірнати з містків, дамб, причалів, високих берегів. Не можна влаштовувати у воді небезпечні ігри, наголошують в головному управлінні МНС в Тернопільській області.

 

Коментарі вимкнені.