Ситний банош від тернопільських мамусь

1 скл. дрібної кукурудзяної крупи 
2 скл. домашньої сметани + 1,5 скл. молока 
або 3,5 скл. домашньої сметани і трішки води 
сіль за смаком 

500гр свіжих білих грибів (можна й більше, грибної підливи забагато не буває) 
1 цибулина 
1 скл. домашньої сметани 
кілька горошин чорного перцю 
сіль за смаком 
бринза овеча 

1. Гриби ретельно почистити і промити, порізати на шматки. Скласти їх у каструлю і залити холодною підсоленою водою. Довести до кипіння, злити воду (а з нею й черв’ячків, травинки-соломинки тощо). Залити водою повторно, вкинути цибулину, перчинки, підсолити і варити до готовності грибів (півтори-дві години).

2. Злити відвар у окрему мисочку, цибулину викинути. Сметану змішати з півсклянки грибного відвару (решту я випарюю до концентрату і заморожую у формочках для льоду). Залити сметанною сумішшю гриби, додати сіль, перець за смаком, поставити на маленький вогонь, довести до кипіння і проварити 5-7хв.

3. В каструлю з товститм дном влити сметану, молоко, додати сіль, розмішати і довести до кипіння на маленькому вогні. Тонкою цівкою всипати кукурудзяну крупу, постійно розмішуючи вінчиком або лопаткою, щоб не було грудочок.

4. Довести кашу до кипіння і варити постійно мішаючи деревяною лопаткою (для аутентики, можна й ложкою, але лопаткою мені зручніше) доки банош не буде відставати від дна і стінок каструлі (загусне). Зняти з вогню, закрити кришкою і залишити на 15-20 хв “щоб доходив”.

5.При подачі банош посипати бриндзьою і поити підливкою з грибами.

За бажанням можна приготувати шкварки – свіжу підчеревину порізати кубиками (близько 1см). В добре розігріту пательню або товстостінну широку каструлю всипати порізану підчеревину (вона має прикрити дно в один шар) і витопити смалець на сильному вогні. Готові шрумкі шкварочки шумівкою вийняти зі смальцю і подавати до баношу.

Тільки, в ідеалі, банош запікають в печі (в духовці) в глиняних горшках.

Ну і без бринзи трохи не той смак, але, все одно, дуже смачно.

Смачного! 

Коментарі вимкнені.