Богдан Яциковський: «Я – командний гравець, а не кар’єрист»
Головний економіст Львівщини свого часу виграв у лотерею автомобіль, який став стартовим капіталом для його бізнесу.
В економічному розвитку Львівська область є одним із найскладніших регіонів: проблеми із виплатою зарплат, застій промисловості, безробіття у сільській місцевості. За вирішення цих та інших проблем візьметься новоспечений начальник Головного управління економіки та інвестицій Львівської ОДА, 26-річний тернополянин Богдан Яциковський (на фото). Має дві освіти – юриста та економіста, володіє чотирма іноземними мовами – англійською, німецькою, шведською та російською. Про те, як вирішуватиме економічні проблеми Львівщини, про кадрові зміни в управлінні, роботу над економічними та інвестиційними проектами він розповів кореспонденту «ВЗ».
«Я – командний гравець, а не кар’єрист»
– Пане Богдане, розкажіть про перші кроки на новій посаді. Чи плануєте кадрові ротації в управлінні економіки?
– У Львівській ОДА проходить реорганізація структури, буде реорганізація і в нашому управлінні. До назви управління додадуть ще «промислову політику». Серед перших кроків – підготовка програми соціально-економічного та культурного розвитку Львівської області на 2012 рік. Робитимемо акцент на розвитку промисловості, сільського господарства, переробної галузі.
Думаю, будуть кадрові ротації. Адже в такому темпі роботи, завданнях, які ставить перед нами керівництво ЛОДА, не кожен зможе себе реалізувати. В управлінні є кілька вакансій.
До Євро-2012 майже завершено інфраструктурні проекти – аеропорт, стадіон, дороги… Залишилося подбати про освітлення доріг. Євросоюз вимагає, щоб у 30-кілометровій зоні від Львова дороги були добре освітлені вночі.
Бюджет області на наступний рік буде збалансованим – дохідна частина буде на 20% більшою, ніж торік. Бюджет області перевищуватиме 4,5 мільярда гривень. Чекаємо, щоб Верховна Рада прийняла державний бюджет у другому читанні, аби отримати контрольні показники для обласного бюджету.
– Чи маєте плани щодо вирішення проблеми із незавершеним будівництвом?
– У Львівській області є 705 об’єктів незавершеного будівництва нежитлового фонду та 162 об’єкти житлового фонду (загальна їх вартість 4,6 мільярда гривень). Над вирішенням проблеми працюємо разом із райадміністраціями, керівниками міст. На сесії облради прийнято відповідну програму. В ній визначено першочерговість завершення цих об’єктів. Насамперед братимуться за соціально важливі – школи, садочки.
– Поговорімо про вашу кар’єру. Як потрапили на посаду радника голови Львівської ОДА, чи не відчуває радник у своїй роботі політичної належності свого шефа-губернатора?
– Штатним радником Михайла Цимбалюка з економічних питань працював сім місяців. Надалі ним працюватиму, поки буду у статусі виконуючого обов’язків начальника управління економіки.
Перед тим працював у Міністерстві фінансів – пройшов шлях від провідного спеціаліста до керівника департаменту. Під час роботи спілкувався з багатьма губернаторами, зокрема і з Михайлом Цимбалюком. Згодом він запропонував мені стати його радником. На посаді радника працював над проектами Klispor та «Леоні». Не відчував у роботі якогось політичного тиску. Михайло Цимбалюк ставить переді мною суто виробничі, а не політичні вимоги.
– Чи немає у вас «мандражу», очолюючи у молодому віці таку високу посаду? Адже багато ваших попередників мали більший кар’єрний досвід, але «обпеклися»?
– Не боюся брати на себе відповідальність. Я – командний гравець, а не кар’єрист.
Запозичив у своїй роботі кредо Цимбалюка: «Працюю перший день як останній, і останній день як перший».
Це складна посада, є багато роботи. Ви правду сказали, що мої попередники на ній «обпеклися». Зі «статистичного» управління будемо робити пріоритетне управління в області: працюватимемо над зменшенням заборгованості із зарплати, розвиватимемо промисловість.
– Чи допомогли вам підніматися по кар’єрних сходинках ваші батьки?..
– Мій батько – приватний підприємець, мама – шеф-редактор тернопільської газети «Місто». Жодних «блатів» не було. Підходи у керівництва Львівської ОДА – сформувати сильну команду однодумців.
Вдячний своїм батькам за хороше виховання. Але просуватися далі потрібно самому. До цієї посади мені вдалося дійти тому, що на попередніх роботах сумлінно виконував свої обов’язки, був наполегливим, працьовитим.
– У 2006 році ви працювали уповноваженим на виборах від Блоку Литвина. До якої політсили тепер належите?
– Економіка області не має політичних кольорів! Я є членом ЛОО Партії регіонів з 2009 року. У партію, яку очолює Володимир Литвин, не вступав.
– Ви – засновник тернопільської газети «Місто»? Звідки взяли стартовий капітал?
– Бізнес починав майже з нуля. Пробував себе у журналістиці, але не вийшло. Газету заснував у студентському віці, коли навчався у ЛНУ імені І. Франка на факультеті міжнародних відносин. Тепер газету «тримає» моя мама. Стартовий капітал для заснування газети взяв із продажу автомобіля («Шкода-Фабіа»), який виграв у лотерею. Лотереями захоплювався в юнацькому віці. Ніхто не вірив, що виграв. Мені зателефонували, коли я стояв біля факультету, і повідомили про виграш. Я радів, а колеги сміялися…
– У ЛНУ імені І. Франка ви вивчали юриспруденцію. Це ваша друга вища освіта? Чи плануєте бути юристом?
– Юридичний факультет закінчив у 2009 році. Це моя друга вища освіта. Щоб «розбиратися» в економіці, потрібно мати і юридичну освіту.
– Знаю, ви обожнюєте телесеріали. Які серіали дивиться головний економіст Львівщини, чи маєте час на них?
– Люблю «Інтерни» і телевікторини. Усі казали, що телевікторини – це лохотрон, а я вирішив перевірити. Хоча у житті я не азартна людина.
Та нині, коли працюю на такій посаді, маю обмаль часу. Телесеріалів не переглядаю.
– Розкажіть про особисте життя, чи маєте дівчину? Коли завидний холостяк Львівщини планує одружитися?
– Маю дівчину, але не хочу казати, хто вона… Я вимогливий до сімейного життя. Сім’я – це як сім «я». Братиму приклад із сімейного життя своїх батьків. Вони для мене – взірець, живуть у злагоді багато років. Коли зберуся одружитися, то ви першою про це дізнаєтеся, запрошу вас на весілля (сміється).
Жінка для мене – це ніжність, тепло, материнство… Це вогнище, від якого залежить багато в житті. Дружина повинна також працювати, реалізовувати себе.
Але якщо мені доведеться готувати для сім’ї – не проблема. Вмію готувати кілька страв, але останнім часом рідко стою біля плити. Вмію готувати борщ, навіть вареники колись ліпив… Улюблена страва – вареники з сиром. Їх робить для мене мама, коли приїжджаю додому. Божеволію від них…
– Маєте хобі?
– Це гірські лижі, більярд, бокс, шахи та футбол. Зранку знаходжу час для пробіжок у парку. Люблю настільний теніс.
– Де у Львові мешкаєте? Чи будете вирішувати «квартирне питання», перебуваючи на посаді?
– Мешкаю у квартирі своєї хрещеної мами неподалік Шевченківського гаю. Не використовуватиму преференцій на посаді, щоб отримати квартиру. Бо є багато людей, які потребують помешкання.
Якщо одружуся, тоді вирішуватиму «квартирне питання». Наразі задоволений тим помешканням, що маю.
Коментарі вимкнені.