Будівництво міні-ГЕС на Тернопільському ставі несе екологічну загрозу

На Тернопільському ставі бізнесмен пропонує побудувати міні-ГЕС. Більше того, це має бути не просто виробничий об’єкт, а рукотворна цікавинка.
І вже на на найближчу сесію виконкому до порядку денного винесене питання виділення земельної ділянки для будівництва міні гідроелектростанції.
Голова громадської ради з питань екології та ЖКГ при Тернопільській міській раді Олександр ФІЛЬ звернувся до міського голови з проханням про зняття з порядку денного наступної сесії міської ради питання щодо виділення земельної ділянки для будівництва другої ГЕС до проведення необхідних експертиз та громадських слухань із залученням необхідних фахівців стосовно будівництва вказаних ГЕС.
У зверненні йдеться, що по даному питанню 16 квітня 2013 року на засіданні громадської ради з питань екології та ЖКХ член громадської ради, працівник Тернопільського технічного університету п. Лазарюк В. В. доповів про наступне: Тернопільським технічним університетом на замовлення Тернопільської міської ради було виконано технічні умови міні ГЕС на р. Серет, поблизу дамби. Про це громада міста знає. Відповідно до цього тернопільська міська рада 15.01.2013 року прийняла рішення про виділення земельної ділянки для будівництва цієї ГЕС.
Окрім технічних умов жодних інших розробок, експертиз не проводилося.
В.В. Лазарюк зазначив, що питання надзвичайно складне і відповідальне з точки зору можливих наслідків, оскільки несе у собі небезпеку техногенного характеру. А також слід врахувати, що ці земельні ділянки розташовані у парковій зоні.
Ці рішення суперечать чинному водоохоронному та екологічному законодавству України. Для їхнього прийняття необхідне проведення попередньої геологічної, гідрологічної, екологічної та технічної експертизи.
Згідно технічної експертизи фахівців Тернопільського національного університету імені Івана Пулюя та Національного університету водного господарства (м. Рівне) побудова другої ГЕС неефективна з технічної точки зору. Також це може порушити водний баланс Тернопільського ставу, що несе екологічні загрози.

Коментарі вимкнені.