Від Скалата до Бережан, від Надала до Хоптяна – як прибирали Тернопільщину (фото, відео)

Відколи у Тернополі зійшов сніг, місто прибирали і вдень і вночі 16 одиниць техніки: 8 щіток, 2 пилососи, 2 «Скандії», 4 тротуарно-очисні машини. Зараз над поліпшенням благоустрою міста, озеленення, покращенням стану довкілля, працює понад 1000 людей. 20 квітня до машин долучилися студенти, учні, небайдужі мешканці, представники владних та державних структур, депутати, громадські організації, приватні структури, політичні парті – у населених пунктах Тернополя та області відбулися акції з благоустрою та озеленення територій, в рамках проведення Дня довкілля.

Як повідомили в управлінні житлово-комунального господарства облдержадміністрації, було прибрано 3085 га площ прибудинкових територій, територій адмінбудівель, ліквідовано 737 несанкціонованих сміттєзвалищ відходів, висаджено 88 760 дерев, 12 136 кущів, впорядковано 134,08 тис.кв.м газонів і квітників.

«Погляд» пропонує читачам короткий звіт про те, як впорядковували Тернопіль та районні центри. Якщо у вас є цікаві фото, зауваження чи відгуки про прибирання в рамках Дня довкілля, надсилайте їх нам info@poglyad.te.ua, або залишайте в коментарях.

Дендропарк «Загребелля»

Прибирали 400 осіб в рамках всеукраїнської акції «Зробимо Україну чистою». Було зібрано 541 мішок сміття та охоплено більшу територію парку, ніж минулоріч.

Поліетиленовими мішками та рукавичками озброїлися представники громадських організацій – «Пласт», «AISEC», “ФРІ”, “Мій шлях”, «Файне місто», представники студентських рад ТНЕУ, ТНПУ, ТНТУ, ТІСІТ, міський учнівський парламент “Наснага”, волонтери акції “Серце до серця”, працівники агрохолдингу “Мрія”, працівники банку Надра, працівники компанії Wrigley та, звичайно, чимало небайдужих тернополян.

Парк ім. Т.Г.Шевченка

В рамках акції міського голови «Віднови, збережи, передай» на місці зрубаних тополь по внутрішньому колу острівка «Чайка» міський голова міста разом із своїми заступниками, членами виконавчого комітету, працівниками міськради та начальниками управлінь посадили 100 нових дерев – катальпи.

Пагорб Слави, пам’ятники Героям Радянського Союзу, які приймали участь у звільненні міста від фашистських загарбників (Старий парк)

В рамках підготовки до річниці перемоги у Великій Вітчизняній війні, спільно з місцевими органами виконавчої влади, впорядкували територію артилеристи 11 окремої гвардійської артилерійської бригади.

Зелені зони Тернополя

Зелену зону по вул. Винниченка прибрали працівники ПАТ КБ «Приватбанк»

Зелена зона та відкоси на вул.Бродівській – працівники ПрАТ «Київстар».

Тернопільською обласною організацією Політичної партії «Удар Віталія Кличка» очищено узбіччя вздовж вул. Корольова.

Представниками ВО «Свобода» та МГО «Студентська свобода» прибрано зелену зону на вул. Микулинецькій. Працювали 30 людей, разом із міським головою Скргієм Надалом. Зібрали 60 мішків сміття.

Спортивний майданчик по вул.Руська

Держслужбовці управління з питань фізичної культури і спорту облдержадміністрації впорядкували спортивний майданчик, який знаходиться між будинками по вул.Руська 18 і 20. Було пофарбовано футбольні ворота і баскетбольні стійки, відремонтовано сітку огорожі, обрізано дикоростучий виноград. Також на території майданчика прибрано сміття, яке ледь вмістилося у 20-ох 100-літрових мішках.

Військове містечко

У Тернополі під час весняної толоки відбулося впорядкування та прибирання об’єктів та території військового містечка 11 окремої гвардійської артилерійської бригади, обрізку та побілку дерев, висаджено квіти й саджанці.

Територія Управління ДСНС в області 

Рятувальники провели толоку на території Управління державної служби з надзвичайних ситуацій. Підбілили дерева та бордюри, впорядкували охайний газон та зелені насадження, прибрали кабінети.

Територія Тернопільської обласної спеціальної школи-інтернату

Працівники управління освіти і науки облдержадміністрації провели толоку -відремонтували та пофарбували ігрові майданчики, спортивні споруди, прибрали сміття.

Петриківський обласний геріатричний пансіонат

Представники обласної ради ще 19 квітня допомогли впорядкувати територію цієї комунальної установи Тернопільської обласної ради.

Місто Скалат

Цього року м.Скалат відзначатиме своє 500-ліття. З цієї нагоди до прибирання долучилися учні та вчителі Скалатської ЗОШ І – ІІІ ст., Будинку школяра, СПТУ – 23, працівники міськради, держслужбовці, Будинку культури, бібліотеки, історично-краєзнавчого комплексу. А також голова обласної ради Тернополя Валентин Хоптян із працівниками управлінь ОДА та Підволочиської райдержадміністрації.
Тут було розчищено від кущів-самосівів місцевий парк, посаджено нові алеї, зрізано сухе гілля дерев, прибрано сміття.

Збаражчина

Працівники апарату облдержадміністрації взяли участь у висадці лісу в Раковецькому лісництві на Збаражчині. За три години на території Колодненської сільської ради, яка передала Раковецькому лісництву ДП «Кременецьке лісове господарство» 1,5 гектари землі, непридатної для сільського господарства, з’явився новий захисний ліс.

А співробітники управління питань туризму та курортів ТОДА прибирали та впорядковували територію парку Збаразького палацу.

Вишневецький замок

Не оминули увагою під час Дня довкілля і старовинні замки, якими славиться Тернопілля. Представники низки структурних підрозділів ОДА взяли участь у прибиранні парку Вишневецького замку.

Село Великі Гаї

Працівники управління у справах сім’ї та молоді ТОДА, разом із представниками обласної організації «Молоді регіони» впорядкували два спортивні майданчики для гри у волейбол – прибрали територію площадок, встановили нову огорожу та нові пластикові сидіння для команд, пофарбували стійки та опори, натягнули сітку для гри у волейбол.

Бережанщина

В рамках акції “Зробимо Україну чистою” члени БМГО “Рідне місто”, НСОУ “ПЛАСТ” та колектив банку “НАДРА” прибирала дендропарк «Рай», гору Лисоня, парк на вул.Січових Стрільців. А також урочище Рурисько.

Найзворушливішим відгуком про всеукраїнську толоку 20 квітня стало повідомлення від куратора Молодіжного порталу Бережан, співорганізатора етнофестивалю «Рурисько» Алли Соколовської.

«Сьогодні ми довго збирали сміття на поляні в Урочище Рурисько (в м.Бережани) – і тут, коли ми зайшли в глиб лісу – побачили як матінка – природа простелила велике простирадло з пролісків… Так, мене сильно мотивувала протягом двох місяців наша неймовірна національна команда, дуже сильно – конференція координаторів міст, проте проліски реально достукались до мого серця…
Всім, хто сьогодні прийшов на акцію – безмежно дякую – бо ви сильніші будь – якої влади, розумніші будь – яких вчених… Варто сьогодні усвідомити – це наша країна – а ми її нова генерація. Відчистивши Україну від старого сміття – ми почнемо жити з чистого аркуша. Все в наших руках, а оскільки сьогодні тих рук було більше 100 000 – ми Команда. І повірте, ми – команда переможців!!!»

За інформацією офіційних сайтів
міської та обласної ради, ТОДА, державних служб,
новинних сайтів м.Тернополя,
соціальних мереж

Коментарі вимкнені.