Батько підсудних братів-мажорів порадив прокурору добре подумати

– Просимо вибачення перед громадою, святою церквою і потерпілими, за те що трапилось, – сказали наостанок підсудні брати Інаки на передостанньому судовому засіданні 18 січня.

е ж промовив й Денис Івченко. І навіть уточнив статтю, за якою вибачається – 296, частина друга. Ще хлопці попросили їх не позбавляти волі. На такій ноті й закінчилися судові дебати між стороною обвинувачення та захисту.

Розпочалися вони за декілька хвилин після клопотання адвоката Петра Гроди , який подав суду клопотання про відмову постраждалих від цивільного позову. Згодом це озвучили вголос й самі спортсмени.

– Компенсацію отримав, претензій немає і не буде. Прошу не позбавляти підсудних волі, повторили один за одним постраждалі Олександр Починок та Олександр Волинець.

Більше питань у сторін справи та суду не виникало. Відтак суд поставив крапку на судовому слідстві. Підсудні ж визнали свою вину частково – лишень за частиною другою, 296 статті “Хуліганство, вчинене групою осіб”. Звинувачення за статтею 12, частина 1 Кримінального кодексу України “Заподіяння умисного тяжкого тілесного ушкодження” Денис Івченко, якому її й пред’являли, винним себе не вважає.

Втім, прокурор попросила про обмеження волі для братів Інаків у загальному підсумку – по два роки, для Івченка – на п’ять років. Однак, адвокати вважають, що їх підсудних потрібно відпустити. Так, пан Грода почав свій виступ, навіть попри зауваження від головуючого судді з проханням говорити по суті, із ролі преси у цій ситуації. На його думку, справу роздули зі звичайної бійки задля тиражів.

– Шановні учасники. Ми розглянули не просту справу. Адже громадськість Тернополя буде дезорієнтована. Підлили масла у вогонь ЗМІ, пишучи “гасали”, “мчав автомобіль”. І де? На 30-метровому відрізку? – запитує він. – Це ключова позиція цієї справи. Ми давним-давно забули б про цей випадок, давши йому суто юридичну оцінку.

Пан Грода погодився, що однозначно мало місце хуліганство. Висловив жаль із приводу того, що це трапилось у громадському місці. А ось за статтею про заподіяння тілесних ушкоджень, вважає він, підсудних мають виправдати. Мовляв, досудове слідство взяло до уваги лише факт побиття, але не встановило причинно-наслідковий зв’язок. А обвинувачення, на його думку, взагалі не конкретні. Адвокат братів Інаків також не погодився із думкою прокурора.

– Вважаю, не можливо інкримінувати обвинувачення Інакам, адже нема жодного доказу того, що саме мої підзахисні заподіяли шкоду потерпілим.

Занадто суворим для хлопців вважає прохання прокурора й батько підсудних братів Олег Інак.

– Перед тим, як пані прокурор назначає такі терміни, вона має добре подумати, – взявся пояснювати він.

Такий початок викликав обурення у прокурора. Відтак, прокурор попросила не вказувати їй, що робити, і не погрожувати. А також запропонували переглянути кримінальний кодекс. Однак пан Інак і далі робив спробу пояснити помилковість суджень прокурора. Мовляв, його хлопці – молоді і працьовиті, активні. За допомогою до них звертається багато людей. Відтак попросив суд виправдати його синів. Звернулася із проханням й захисниця Дениса Івченка – Тетяна Івченко. Вона вибачилась за дії підзахисного та попросила зважити на те, що на утриманні у нього двоє малолітніх дітей.

Вирок у справі винесуть 30 січня. Початок засідання – о 16.00, – пише “20 хвилин”.

Коментарі вимкнені.