Тернополян лякають конфіскацією майна за нав’язані подарунки

Після заповнення рекламного буклету та отримання безкоштовного комплекту карток на кулінарну тематику, тернополянам без їхньої згоди надіслали ще кілька комплектів, а згодом вони отримали й повідомлення про борг.

 

 

Тепер тернопільській родині Савчуків наполегливо рекомендують повернути гроші за продукцію, якої, як кажуть тернополяни, вони не замовляли, – пише газета “20 хвилин”.

 

У столичній фірмі стверджують, що Савчуки (прізвище змінене з етичних міркувань — прим. ред.) повинні сплатити 185 грн за набір карток на кулінарну тематику. Проте тернополяни наполягають, що жодних карток вони не брали і, відповідно, не платитимуть. Самі ж претензії родина називає “шахрайською схемою”.

 

У фірмі кажуть, що клієнтів з усіма умовами угоди ознайомлюють. Навіть пояснюють, куди дзвонити, якщо наступні комплекти енциклопедії не потрібні. Утім, як діяти, якщо продукція продовжує надходити після відмови по телефону, у компанії не уточнили.

 

Лякають конфіскацією майна

 

– Останнім часом у газети та журнали, начебто для реклами, вкладають таке собі запрошення до співпраці, – скаржиться Любомир Савчук. – Тобто буклет із пропозицією оформити підписку на продукцію: енциклопедії, картки на тему саду, городу, кулінарії тощо. У тому ж буклеті йдеться про розіграш призів — зітріть кружечки і якщо там буде стільки-то яблучок, то ви гарантовано отримаєте подарунок. Принаймні так було у нашому випадку. Ми теж стерли і… виграли. Після того розпрощатися з фірмою вже не можемо.

 

Відтоді родина пана Савчука впродовж кількох місяців отримує від товариства ІМР частини обіцяної енциклопедії. Нещодавно зі столиці почали надійшло повідомлення з погрозами.

 

– У буклеті, яким зацікавилася дружина, повідомляли: “Якщо сподобається продукція, ми з вами укладемо угоду”, – додає чоловік. – Проте перший безкоштовний комплект кулінарних рецептів не справив позитивного враження. Тому жодних угод дружина не підписувала.

 

Попри те, товариство ІМР знову надіслало картки. Родина навіть не забрала їх із поштового відділення. Проігнорувала вона і наступне повідомлення. За якийсь час Савчуки отримали квитанцію, мовляв, ми вам надсилали, просимо оплатити. Потім настала черга різного роду попереджень уже від колекторської фірми.

 

– Нам погрожували: якщо не заплатимо, справу передадуть до суду. А там, згідно із новою редакцією закону “Про виконавче провадження”, нас може очікувати виселення з помешкання, конфіскація майна. Але ми платити все одно нічого не будемо!

 

Пропонують оформити підписку

 

У схожу історію потрапила й тернополянка Ольга Стогній (прізвище змінене на прохання дівчини — прим. ред.). Вона торік замовила перший безкоштовний комплект медичної енциклопедії. Згодом змушена була сплатити й за іншу надіслану продукцію.

 

– Коли надійшло повідомлення про борг і про можливу передачу справи до суду, найбільше панікував дідусь, – пригадує Ольга Стогній. – Відтак наполіг, аби я забрала картки з пошти та сплатила за них. Я так і зробила, хоча грошей було шкода. Потім зателефонувала на фірму і відмовилася від подальшої співпраці з нею.

 

Утім, у столиці про тернополянку не забули. Майже через рік та ж фірма знову почала надсилати Ользі всілякі “привабливі пропозиції”.

 

– Там були навіть іменні наклейки з моєю поштовою адресою, – додає дівчина. – А також конверт із пропозицією стерти покриття на спеціальних кружечках. І якщо буде чотири нотки, то я отримаю подарунок. Звісно, стерши їх, я побачили саме чотири нотки. Утім, більше зв’язуватися з ними нізащо не стану і десятому перекажу: не хочете “геморою”, думайте перед тим, як погоджуватися на безкоштовний сир.

 

Інтернет “кишить” скаргами

 

На схожі історії наш кореспондент натрапив і в Інтернеті. Подібній “співпраці” з вищеназваною фірмою присвячені цілі форуми. Із людей вимагають по 100-300 грн боргу “плюс” штрафи. Як пишуть люди, згадувана фірма “тероризує” декого ще із 2006 р.

 

– Я теж потрапила в подібну неприємну історію, – повідомляє дописувачка із ніком Катерина. – Причому у мене вимагали гроші за папку, що є подарунком і, за їхніми ж умовами, є безкоштовною. Окрім того – за один комплект карток, які я не отримувала. Товариство ІМР надіслало мені одне попередження і передало повноваження “Кредитекспресу”. Тепер дістає мене саме ця структура. Як мені припинити це неподобство? Дайте пораду.

 

Із такими “криками про допомогу” – кожен другий відвідувач форумів про роботу IMP. Найбільш поширена позиція обурених людей — ігнорувати усі попередження. Мовляв, фірма, звинувачуючи в ухиленні від сплати за надісланий нею товар, повинна довести документально, що хтось таки забрав його з пошти.

 

 

Отримати лише перший набір — неможливо

 

Відповідь з компанії, на яку поскаржилися тернополяни, у редакцію надійшла лише після повторного звернення 29 серпня. Хоча ще 11 серпня оператор запевнив кореспондента, що “вони відповідають завжди на всі дзвінки та листи”. Як переконують у товаристві IMP, оформити підписку тільки на перший, безкоштовний набір – неможливо. Тобто, давши згоду на отримання першого набору, людина автоматично погоджується на серію загалом.

 

– Підписку оформляють на будь-яке із запропонованих компанією видань за телефоном, на сайті або відправивши заповнений купон замовлення на адресу компанії, – пояснюють у відділі обслуговуванні клієнтів.

 

Клієнт кожні 3-4 тижні отримує у поштову скриньку новий комплект, йдеться у п. 2 Умов підписки. Оплату цієї послуги здійснюють у будь-якому відділенні “Укрпошти” протягом 10 днів після отримання комплекту.

 

– Для припинення підписки, відповідно до п. 3 Умов підписки, клієнт має повідомити про таке бажання телефоном, факсом, листом або e-mail. Після чого нові комплекти ми більше не надсилаємо, – наголошують у фірмі. – З усіма умовами підписки клієнт знайомиться перед оформленням підписки на видання. Для отримання детальної інформації про клієнт може звернутися за телефоном 0(44) 393-99-99 із понеділка до п’ятниці з 09.00 до 18.00.

 

Інших деталей у компанії не уточнили, в тому числі й не прояснили ситуацію, коли клієнт продовжує отримувати картки після того, як повідомив фірму про свою відмову.

 

 

 

 

Коментар

 

Василь КОГУТ, адвокат:

 

– Ваш читач дарма викинув попередження, що надходили з фірми. Без зразка того, найпершого буклету, важко сказати, на що саме підписалася дружина пана Савчука. Може, люди дали згоду на отримання продукту, перший комплект якого безкоштовний, а за решту – потрібно сплачувати. Втім, аби щось стверджувати, треба ознайомитися із тими паперами.

 

Наразі шахрайських дій у претензіях фірми я не помітив. Окрім того, якщо вони надсилають усе через пошту, то, швидше за все, юридично себе підстрахували.

 

Найкраще у таких випадках відразу виходити на зв’язок із фірмою-відправником. Мовляв, я нічого не підписував і прошу мені не надсилати вашу продукцію. Може, вони передчасно внесли дружину пана Савчука у базу клієнтів? Це варто з’ясувати, не гаючи часу. Мої знайомі теж мали справу із тією фірмою, але вони відразу зателефонували і проблему вирішили. Щоправда, довелося сплатити за ще один набір карток. Людям пояснили, що після їхньої відмови по телефону на складі про це ще не знали, тому й надіслали лист.

 

-1 thoughts on “Тернополян лякають конфіскацією майна за нав’язані подарунки

  • 13:28 | 6.09.2011 о 13:28
    Permalink

    без лохА – жизнь плохА, а без лОха – очнєнь плОха! 🙂

Коментарі вимкнені.